Fetch и Put.io се здружуваат за да донесат торенти на Apple TV

Преземи-Apple-TV-09

Веќе анализиравме некои од најдобрите опции за да ја прегледаме нашата мултимедијална библиотека на четвртата генерација на Apple TV. Новиот мултимедијален уред Apple ги умножи своите можности благодарение на Plex и Infuse, два одлични мултимедијални плеери кои ни овозможуваат да ја видиме нашата библиотека хостирана на нашиот компјутер или NAS. Но, сега одиме чекор подалеку и она што ќе го направиме е да може да гледате торент датотеки директно на нашата телевизија преку новиот Apple TV, дури и без да чекаме да ги преземеме на нашиот компјутер. Благодарение на Fetch, мултимедијален плеер кој совршено се интегрира со Put.io, систем за складирање облак што овозможува торентирање на него. 

Стави.io

Put.io, облак за преземање торенти до

Ние веќе ви кажавме за тоа од прилика, но за оние кои не слушнале за овој систем за складирање облак, Стави.io е услуга што ви нуди меморија за складирање од 100 GB до 2TB со цена од 9,99 до 49,99 $ месечно, во зависност од начинот на кој ќе изберете. Што е посебно кај овој облак? Во суштина, тоа ви овозможува да преземате торенти директно на него, без потреба претходно да поминат низ вашиот компјутер. Додадете датотека со торент или магнет во put.io и ќе започне автоматски да се презема во вашиот облак, и исто така скоро моментално ако има доволно „сејачи“.

Преземи-iOS

Преземањето за iOS додава торенти и ги репродуцира

Оваа услуга Put.io е уште поинтересна благодарение на апликациите како Fetch. Во верзијата iOS, тоа ќе ни овозможи да преземаме торенти директно од нашата сметка Put.io. Пребарувајте го торентот што го сакате од Safari за iOS, кликнете на врската за магнет (магнет) и ќе ве прашаат дали сакате да се отвори во Fetch. Тоа автоматски ќе го започне преземањето на вашата сметка на Put.io (не на вашиот уред) без да потрошите податочна врска или да чекате часови за да заврши преземањето благодарение на неверојатната брзина со која Put.io ги презема овие датотеки. Оваа верзија за iOS ви овозможува исто така да играте сè што имате на вашата сметка Put.io од вашиот iPhone или iPad.

Преземи-Apple-TV-10

Преземи за Apple TV

Но, она што навистина изненадува е она што тие го постигнаа со својата верзија за Apple TV. Како Plex или Infuse, Fetch за Apple TV ги презема кориците од вашите серии и филмови зачувани во Put.io без да морате да правите ништо, ги нарачува поглавјата и ви ги претставува како што можете да видите на сликата. Преносот е направен директно од вашата сметка на Put.io и ќе можете да уживате во сите ваши филмови и / или серии што сте ги зачувале во него. Исто така, поддржува преводи за оние кои сакаат да ги видат оригиналните верзии (ова мора да биде конфигурирано во вашата сметка Put.io).

Преземи-Apple-TV-11

Апликацијата е сè уште во почетна фаза на развој и сè уште работат на неговиот дизајн, но за првата верзија воопшто не е лошо. Оние кои ја имале претходната верзија за iOS нема да мора да плаќаат за оваа нова верзија што ја содржи апликацијата за Apple TV. За оние кои треба да го купат, неговата цена е 2,99 € според неговиот развивач Иако во моментов е бесплатно, не знаеме до кога.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.