Преземете ги новите зелени тапети за iPhone 13 и iPhone 13 Pro

Зелени позадини iPhone 13 и 13 Pro

Apple има мали детали кои прават разлика. На вчерашниот специјален настан тие се претставија две нови бои за iPhone 13 и iPhone 13 Pro. Два модели кои се додаваат на постојните, постигнувајќи голем број на бои и завршетоци за избор. Всушност, покрај вклучувањето на овие две нови зелени бои Вградени се нови тапети според зеленото на новите модели кој ќе го види светлото на денот со iOS 15.4 кога конечно ќе биде објавен. Овие позадини ќе бидат достапни за корисниците на iPhone 13 со iOS 15.4, но веќе можете да уживате во нив со преземање од овде.

Apple дебитира со нови бои и нови зелени позадини на iPhone 13

Новата зелена боја на iPhone 13 е потемна од алпската зелена на iPhone 13 Pro. Со различни завршетоци и нијанси, овие два нови модели се тука за да се обидат да предизвикаат толкава сензација како што предизвика виолетовиот iPhone 12 минатата година. Всушност, ако се потсетиме, овие нови бои се сосема слични на полноќната зелена користена во iPhone 11 Pro пред три години.

Нови зелени бои на iPhone 13 и 13 Pro
Поврзана статија:
iPhone 13 и iPhone 13 Pro дебитираат со нова зелена боја

Apple воведува нови позадини за iPhone 13 според зелениот тон на новите модели. Овие позадини ќе бидат достапни кога iOS 15.4 официјално ќе биде објавен следната недела. Но, во меѓувреме, можеме да ги преземеме и да ги ставиме на нашите уреди во случај да ни се допаднат. За да го направите ова, само треба да пристапите до една од позадините, да пристапите до нејзината целосна големина и да ја преземете.

Овие нови официјални позадини на Apple што се објавени на 9to5mac Тие ја следат истата линија како и позадините достапни за iPhone 13: неонски светла и кружни елементи со градиенти во различни бои во зависност од различните модели и завршетоци. Ако барате нова заднина за да му дадете поинаков шмек на вашиот iPhone, можеби овие опции што ни ги понуди Apple на настанот „Peek performance“ можат да ви помогнат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.