Преземете го Afterlight бесплатно благодарение на апликацијата Apple Store

Afterlight

Познатата апликација за ретуширање на фотографии Afterlight е во промоција неколку дена и може бесплатно да се набави од апликацијата Apple Store користејќи ја апликацијата Apple Store што ја имаме на располагање и за iPhone и за iPad. Со редовна цена од 0,99 €, оваа апликација може да биде ваша во неколку чекори што ги објаснуваме подолу. Побрзајте затоа што ќе трае само неколку дена во промоцијата.

После светло става на располагање 15 алатки за прилагодување, 74 филтри за вашите фотографии, 78 текстури, отсекување, истегнување, ротирање и додавање на рамката што ја сакате од 128-те достапни во апликацијата. Вашите резултирачки фотографии може да се зачуваат на вашата ролна или да ги споделувате од самата апликација на главните социјални мрежи, како што се Фејсбук, Инстаграм или Твитер. Апликацијата е универзална, затоа важи за iPhone и iPad, и ние инсистираме, има редовна цена од 0,99 €. За да го добиете, мора да ги следите чекорите подолу затоа што ако влезете во App Store ќе го видите со неговата нормална цена.

Без осветлување

Првата работа што треба да ја направите е преземете ја апликацијата од Apple Store на вашиот iPhone или iPad ако сеуште го немаш. Имате врска за да ја преземете веднаш под овие редови.

Откако ќе се преземе на вашиот уред, во главното јазиче (Избрана) движете се надолу додека не го видите банерот за после светло. Кликнете на него и ќе се појави нов екран, чиј долен дел ќе ја видите етикетата «Преземи бесплатно». Кликнете на таа зелена етикета и внесете ја вашата лозинка за Apple за да пристапите до апликацијата App Store со промотивниот код што ќе ви биде даден. Потоа кликнете на откупи и преземањето на апликацијата ќе започне автоматски. Оваа постапка можете да ја извршите и на вашиот iPhone и на iPad, но нема да можете да ја преземате директно на вашиот компјутер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хозе Алфредо Јименес Мендоза dijo

    Еве ги моите француски, белгиски, швајцарски, канадски пријатели кои ќе научат шпански и ќе се приклучат на Мексико за размена на јазици. Je suis profesor et j´aime le sport et les plages. Мерци.