Преземете Whatsapp

Преземете WhatsApp бесплатно Тоа е многу лесно, бидејќи во моментов, апликацијата е потполно бесплатна за сите платформи. Тоа е главната причина за неговиот успех, како и можноста да бидат достапни на стотици милиони уреди ширум светот. Оттука, сакаме да ви дадеме рака да знаете како инсталирајте WhatsApp бесплатно на наједноставен начин, благодарение на нашите посветени упатства. Затоа, искористете ги нашите менија и различни делови за да го пронајдете упатството што ви треба, ние ќе ви ги обезбедиме сите информации што можеби ќе ви требаат за да не пропуштите ниту еден чекор во текот на инсталацијата.

WhatsApp исто така има важна легија инженери зад себе, но не само официјално, туку и неофицијално, па не можеше да недостасуваат изменетите верзии на WhatsApp, кој е познат како познат WhatsApp Plus, апликација WhatsApp што ни овозможува да извлечеме многу повеќе од тоа, бидејќи вклучува фантастични функции што ги нема оригиналната апликација, затоа ќе ви помогнеме да преземете WhatsApp Plus бесплатно на вашиот уред, најновите верзии на модификација најпопуларна од најпознатите клиенти за пораки во технолошкиот универзум.

Уживајте во WhatsApp на кој било уред

Преземете Whatsapp
Случај на WhatsApp за iPhone тоа е чудно. Платформата на Apple беше онаа што го роди WhatsApp како клиент за пораки, таа пристигна во 2010 година на iOS App Store по цена од 0,99 €, и ова ви обезбеди услуга за цел живот, т.е. немаше потреба да го обновувате WhatsApp бесплатно, но WhatsApp секогаш работеше по првото купување. Подоцна WhatsApp стана бесплатен во 2013 година, сепак, стана годишна претплата, чинеше 0,99 € за една година на услуга. Нешто што по аквизицијата на Фејсбук беше целосно елиминирано, сега преземањето на WhatsApp бесплатно е целосно можно и засекогаш.

WhatsApp Messenger (врска со AppStore)
WhatsApp Messengerслободен

WhatsApp очигледно беше лансиран на Blackberry Исто така, и покрај фактот што денес станува збор за прекинат систем заради исчезнувањето на компанијата, WhatsApp продолжува да биде целосно функционален и бесплатен во овој оперативен систем. Иако го имаше BBPin како голем ривал во овој случај, WhatsApp уште еднаш успеа да владее со системот по своја волја, а повеќето корисници претпочитаа да се одлучат за најпопуларниот клиент за инстант пораки на пазарот, ние не ги обвинуваме. BlackBerry е дизајниран токму за тоа, неговите физички тастатури обезбедуваат брзина на пишување и едноставност што другите уреди не ја достигнуваат.

Не може да недостасува ниту WhatsApp на Андроид, е главниот оперативен систем на пазарот, тој управува со околу 70% од мобилните уреди низ целиот свет, така што WhatsApp е посилен на Андроид отколку на кој било оперативен систем. Оваа платформа беше прва во која преземете WhatsApp бесплатно Исто така, беше можно да се обнови претплатата на апликацијата не стана премногу досадна на Андроид, бидејќи како одминуваа деновите, пристапот повторно се активираше и обновување за една година излезе од никаде. Преземете WhatsApp за Android Лесно е како одењето во Google Play Store и пребарувањето меѓу најсимнуваните апликации, секогаш е и ќе биде меѓу првите.

Истото важи и за паметните таблети, преземете WhatsApp за таблет Тоа е сосема можно и наоѓаме многу алтернативи, особено кога предметниот уред работи со оперативниот систем Андроид. Имаме можност да ја инсталираме со помош на СИМ картичка во самиот таблет или да искористиме која било друга СИМ картичка од мобилен телефон. Покрај тоа, верзијата на WhatsApp Web може да се користи на таблети со користење на режим на работна површина во прелистувачот што го претпочитаме, така што ќе имаме верзија на WhatsApp на таблет без премногу напор.

Сепак, најпопуларниот од таблетите е токму iPad. Во овој случај, инсталирајте WhatsApp мајчин јазик, односно како апликација, тоа е многу тешко, а ова движење можеме да го спроведеме само со помош на алатка како што е Jailbreak, сепак, како и со таблетите со Android, можно е да се користи веб-услугата WhatsApp лесно и достапна од која било прелистувач на нашиот iPad, за да можеме да го користиме Бесплатна WhatsApp на iPad Без премногу напор, ќе треба да пристапиме само до веб-услугата WhatsApp од самиот прелистувач Safari и да го избереме режимот за верзија на работната површина.

Инсталирајте WhatsApp на компјутер

Whatsapp за компјутер

Во мај 2016 година, имавме вест дека WhatsApp конечно реши да лансира верзија на WhatsApp за MacТака, можеме брзо да ја преземеме апликацијата WhatsApp директно на нашиот Mac и да разговараме со сите наши контакти со сета удобност на тастатурата и екранот на нашиот компјутер, без разлика дали станува збор за лаптоп како MacBook или работна површина како iMac, важниот работа е што можеме да комуницираме со нашите пријатели и најблиски благодарение на примената на WhatsApp за Mac.

Но, не останува сè тука, и тоа е дека примената на Whatsapp за компјутер пристигна во исто време. Секој компјутер чиј оперативен систем беше Виндоус 8, Виндоус 8.1 или Виндоус 10, може да преземе WhatsApp за компјутер и да го работи природно како и секоја друга апликација. Единствената негативна точка е тоа што станува збор за едноставен клиент на WhatsApp, а не засебна апликација. Сепак, не само што можеме да разговараме со сите наши контакти, како верзијата на WhatsApp за iPhone и WhatsApp за Android, туку исто така можеме да испраќаме документи до нашите контакти и, се разбира, да споделуваме фотографии што ги имаме на нашиот компјутер.

Што е Whatsapp?

WhatsApp е најпопуларната апликација за размена на инстант пораки во последно време. Не само што е најкористената апликација на повеќето паметни телефони ширум светот, туку е и го смени начинот на комуникација со секого, оваа апликација до крајност ја поедностави можноста за испраќање пораки до нашите контакти. Всушност, дури би можеле да сметаме дека начинот на кој комуницираме со нашите најблиски е променет, тој многу се развил со текот на времето, но суштината останува иста, праќајте пораки брзо.

Претпоставуваше значителна заштеда во сметките на сите луѓе, бидејќи со растечката 3G технологија многу апликации почнаа да се шират, меѓутоа, ниту една не беше толку разноврсна, лесен за употреба и брз како WhatsApp. Затоа, тие брзо изделкаа дупка и го заменија BlackBerry PIN-кодот. Лесно беше да се испратат неопределен и неограничен број на пораки во реално време, покрај тоа, кратко време откако дозволи да се создадат групи контакти во истиот разговор, како и функцијата за испраќање фотографии, подигнување на WhatsApp на врвот со сите приходи списоци и успеси, без оглед на платформата.

Whatsapp за мобилни телефони

Апликацијата првпат пристигна на iOS App Store во јануари 2010 година, затоа, во моментов апликацијата е стара нешто повеќе од шест години. Но, со текот на времето се здоби со компатибилност за Android, BlackBerry, Windows Phone, Symbian, па дури и серијата S40. Многу од овие оперативни системи исчезнаа додека WhatsApp продолжи да се држи високо. Затоа не можеме да се сомневаме во неговиот успех, WhatsApp направи револуција во светот на пораките како што го знаеме.

Името на апликацијата доаѓа од изразот на англиски јазик "Што има?", топол поздрав во мода меѓу тинејџерите. Со сè и со тоа, она што секогаш останува повеќегодишно е неговото зелено лого, балон со пораки што содржи телефон одвнатре, едноставен, но директен, глобално призната икона, како што може да биде која било друга од одличен бренд, а тоа е WhatsApp е дел на секојдневниот живот на стотици милиони луѓе ширум светот, како вас, кои нè читате. Затоа дојдовте на оваа страница, затоа што сакаме да научиме сè за оваа фантастична апликација, за да го извлечете максимумот од тоа и да уживате во разговор со вашата. Дали знаевте дека веќе има луѓе кои страдаат Зависност од WhatsApp?

WhatsApp секогаш можете да ја ажурирате

Ажурирањето на WhatsApp е едноставно, без оглед на вашата платформа, само треба да отидете во продавницата за апликации iOS и да ги разгледате ажурирањата за да знаете дали е време или не ажурирање на WhatsApp. Едно од склопот на ажурирања за WhatsApp за iOS е таканаречените „поправени грешки“, кои често ги подобруваат вкупните перформанси на апликацијата, но кријат многу вести што ќе се појават наскоро. Од друга страна, во случај на Android, работата е иста, ние мора да одиме во Google Play Store и штом ќе влеземе, ќе не информира за апликациите за кои е потребна ажурирање.

Систем за шифрирање на WhatsApp 

Шифрирање на WhatsApp

Поради растот на барањата за безбедност со текот на времето, WhatsApp одлучи на почетокот на 2016 година да вклучи систем за шифрирање пораки. Кога е можно, испратените повици и пораки се криптирани од крај до крај, што значи WhatsApp и трети страни не можат да слушаат или читаат. Smallе се прикаже мало безбедносно известување секогаш кога ќе започнеме разговор со нов корисник за да не извести тоа сите наши комуникации се безбедни и шифрирани, WhatsApp многу се обложуваше на безбедноста и приватноста и не е нешто што можеме да го презираме, денес е исклучително важно да ги чуваме нашите податоци безбедни.

WhatsApp ги смени нашите животи

Според најновите студии, 53% од Шпанците имаат помеѓу 5 и 50 разговори во WhatsApp на ден, и тоа не е нешто што нè изненадува, сè повеќе од нас ја користат оваа апликација како наше главно средство за комуникација, нејзиниот огромен број на корисници ширум светот дава добра верба за тоа. Во меѓувреме, 90% од корисниците на WhatsApp се активни корисници, односно ја користат услугата повеќе од еднаш на ден, што го прави вистинско и главно средство за комуникација. Најкористената апликација за инстант пораки со 98,1% од сите корисници, над конкуренцијата како што се Телеграм, Скајп или Фејсбук Месинџер.

Во февруари 2016 година, WhatsApp ја проби бариерата на една милијарда корисници, услугата за пораки ги надминува претплатниците на Facebook Messenger за 200 милиони, на пример. Според најновите статистички податоци, серверите на WhatsApp управуваат со околу 42.000 милиони пораки и над 250 милиони видеа на ден, прилично значителен товар, што потврдува популарноста на овој клиент за пораки и како се менува режимот. Во кој разговараме и комуницираме со пријателите , најблиските и сите суштества околу нас.

Алтернативи на WhatsApp

Сепак, и покрај тоа што е најшироко користен на глобално ниво, постојат пазари кои му се спротивставуваат, како што е Кина, каде претпочитаат WeChat, Јужна Кореја, каде што владее Какао Ток, или Јапонија, каде Линија продолжува да ја одржува својата доминантна позиција. Сепак, со фактот дека апликацијата стана бесплатна за живот и лансирањето на WhatsApp Web, се повеќе и повеќе се приклучуваат.

Запознајте го WhatsApp Plus и неговите варијанти

Иако тие не се достапни за iOS (освен ако немате jailbreak), многу Измени на WhatsApp Plus што ги направија разни развивачи. На пример, whatsapp плус holo, што беше верзија на WhatsApp Plus која дозволуваше употреба на интерфејс Holo за оние уреди со Android кои сè уште не биле ажурирани. Оваа верзија на Holo беше прекината на крајот на минатата година поради фактот што повеќето уреди со Android веќе го имаа претходно споменатиот интерфејс. Сепак, се појавија и други извори, како на пр WhatsApp Plus Jimимодс, модификација на WhatsApp врз основа на една од неговите најнови компилации, што ја прави една од најстабилните верзии што можеме да ги најдеме на мрежата.

На ова место ќе ги најдете сите потребни информации, сите модификации на WhatsApp, оригиналните верзии, како и едноставни и достапни упатства за да можете максимално да ги искористите Бесплатно Whatsapp. Важно е да знаеме во длабочина апликација толку широко користена како WhatsApp, и пред сè дека ги знаеме нејзините ограничувања, нејзините цени и расположливост. Примената на овие карактеристики може да стане меч со две острици, во зависност од какви ситуации, па затоа ја набудуваме со претпазливост и многу професионализам.

WhatsApp во други земји

WhatsApp во друга земја

Вреди да се спомене и начинот на кој WhatsApp ги разби географските граници, се поставува прашањето дали Можам да користам WhatsApp надвор од мојата земја, и одговорот е апсолутно да. WhatsApp ќе работи бесплатно насекаде или уред што е претходно активиран и има интернет-врска, или 3G или WiFi. Покрај тоа, нема да го изгубиме нашиот корисник освен ако не ја деинсталираме апликацијата, така што WhatsApp е лесен за употреба во која било земја, можеме да продолжиме да одржуваме контакт со нашите најблиски каде и да сме, потребна ни е само Интернет-врска.

Друга добра можност на WhatsApp, е дека можеме користете ја нашата иста сметка на WhatsApp без оглед на картичката што ги воведовме. Тоа е, ако, на пример, го активиравме нашиот WhatsApp со национална картичка, но ние ќе патуваме во странство и претпочитаме да ги плаќаме стапките на податоци што постојат во земјата на дестинација, ние треба само да ја вметнеме картичката и да продолжиме да уживаме тоа, бидејќи нашите контакти Можете да продолжите да разговарате со нас преку нашиот претходен број поврзан со WhatsApp, добар метод за продолжување на разговорот со нашите пријатели кога живееме во странство, иако таму имаме друг телефонски број за да ги искористиме националните стапки.

Работите што не сте ги знаеле за WhatsApp 

Лого на Whatsapp

WhatsApp е роден во 2009 година. Уште во 2014 година, WhatsApp беше купен од Фејсбук во замена за 19.000 XNUMX милиони долари, она што можеби не сте го знаеле име на креаторите на WhatsApp, Јан Кум и Брајан Актон, го напуштија „Јаху“ во 2009 година и им ги понудија своите услуги на „Фејсбук“ и „Твитер“, обете компании ги одбија, а тие не знаат за колку жалат, а тоа е дека „Фејсбук“ можеше да заштеди милијарди долари доколку беа ангажирани нив. Невработеноста им служеше прекрасно на креаторите, кои станаа милијардери на најхеројски можен начин.

Друг аспект што можеби не го знаете е тоа WhatsApp никогаш не потрошил ниту денар за рекламирањеБидејќи компанијата никогаш не поставила оглас никаде за да ја промовира својата апликација, успехот беше збор од уста. Покрај тоа, прави операторите да изгубат многу пари, прво со елиминирање на СМС и сега исто така со додавање на можност за воспоставување телефонски разговори преку ВОИСПАП. Сепак, видео повиците се на пат и во WhatsApp, што може да значи уште еден интересен пресврт во начинот на комуникација, WhatsApp менува сè што ќе допре, а тоа е дека неговата легија од корисници од милијарди долари ќе ја следи таму каде и да одам.

Се надеваме дека ќе пронајдете нешто за што барате отпад Тука, имаме сè што можеби ќе ви треба во врска со најдобрата апликација за размена на инстант пораки на пазарот. Ако сакаш преземете whatsapp бесплатно, тука ќе најдете сè што ви треба.