Прелистувачот DuckDuckGo му овозможува да стане стандарден прелистувач во iOS 14

Новите оперативни системи tvOS, iPadOS, iOS 14 и watchOS 7. Веќе неколку месеци ги анализираме и тестираме сите нови функции благодарение на бета-верзиите за програмерите и јавните бета-верзии. Конечно, конечните верзии сега се достапни и секој може да ужива во вестите. Една од нив, поврзана со iPadOS и iOS 14, е можноста за дефинирајте промени во стандардните прелистувачи на овие оперативни системи. Прелистувачот DuckDuckGo е ажуриран во верзија 7.53.0 со додавање на компатибилност со нови оперативни системи, вклучително и можност да се дефинирате како стандарден прелистувач.

Поставете го DuckDuckGo како стандарден прелистувач на iOS и iPadOS 14

На DuckDuckGo веруваме дека интернетот не треба да биде толку страшен, а добивањето приватност на Интернет што ја заслужувате треба да биде лесно како затворањето на ролетните.

Овој прелистувач гарантира дека заштитува најважните работи за приватност така што секој корисник може да управува со своите лични информации заштитувајќи се додека пребарува на Интернет. Како? Блокирање на скриени тракери, зголемување на заштитата од криптирање и вршење приватни пребарувања, меѓу другото. На крајот, зголемување на приватноста на навигација.

Ако сте корисник на DuckDuckGo и имате инсталирано iOS или iPadOS 14 на вашиот уред, имате среќа. Само вчера беше промовирана новата верзија на апликацијата ажурирање на нејзината структура до новите оперативни системи. Покрај тоа, тие ја интегрираа опцијата за претворање на прелистувачот DuckDuckGo како стандарден прелистувач. За да го направите ова, мора да се следат следниве чекори:

  • Пристапете до Поставките на вашиот уред.
  • Побарајте во лентата одлево за апликацијата 'DuckDuckGo'.
  • Кликнете на опцијата 'Стандардна апликација за прелистувач'.
  • Изберете DuckDuckGo за да го направите стандарден прелистувач.
DuckDuckGo Private Browser (AppStore Link)
Приватен прелистувач DuckDuckGoслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.