Назад: curубопитна апликација која ви кажува колку долго правите што

Апликација за премотување

Во нашиот блог сакаме да зборуваме за оние апликации што сите ги знаат, но исто така и за оние кои понекогаш остануваат незабележани затоа што се дел од таков гигантски пазар како што е App Store. Денес ни преостанува едно од последните што веројатно ќе биде многу популарно кај оние кои се опседнати со управување со времето и кои би сакале да извлечат многу повеќе од тоа. Во овој случај, ние се однесуваме на бесплатна апликација за премотување.

Што прави Rewind за вас? Вистината е дека тоа е еден вид центар за потсетници, но наместо да ги брои вашиот распоред и состаноците што ги чекате, тоа што го прави е да го смета времето поминато на секое место. Така, можете да водите сметка за тоа каде сте поминале најмногу време во текот на еден ден, но исто така и со неделни и месечни прегледи. Некои велат дека не можете да добиете подобра организација без податоци и податоците се токму она што Rewind ви го нуди за вашите секојдневни навики.

Ако преземете Премотајте и дајте му доволно време да ве запознае и идентификувајте ги местата каде што одите, ќе видите графикон како оној што ви го прикажуваме на горната слика, што нуди можност за водење евиденција за целото време поминато на која страница. Можеби ќе бидете изненадени колку часови сте дома, или можеби е време да ги намалите патувањата на други места, или дури се чини дека сте во канцеларијата повеќе време отколку што навистина поминувате. Ако сте загрижени за управување со вашите дневни часови, без сомнение ова е вашата апликација.

Покрај тоа, апликацијата Премотувањето е потполно бесплатно за преземање од следниов линк во App Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   агабриелц dijo

  Дали сум јас, или не го користеа пред да го објават овој пост ???
  Не е „бесплатно“ ако ви дозволува да креирате само една локација. Ако сакате да имате неколку локации (што би било вистинска употреба на апликацијата), треба да платите!