Стримингот на објавите доаѓа на Apple Watch со најновата верзија на Overcast

Една од најдобрите содржини за поминување на карантин е подкастот, една од содржините што порасна најмногу во последниве години, а тоа е дека има сè повеќе и од секаков вид. Тоа е модерно радио, всушност конвенционалните радио програми имаат сè повеќе слушатели во подкаст-медиумот отколку во традиционалниот медиум. Можност за носење онолку програми што сакаме на нашиот уред, и нивно слушање кога сакаме. Всушност, можеме да ги слушаме и директно од нашиот Apple Watch ... Облачноста, една од најдобрите апликации за слушање подкасти, штотуку додаде поддршка за пренос на подкасти на нашиот Apple Watch. По скокот ви ги даваме сите детали.

Најдоброто нешто е што нема да ни треба нашиот iPhone ... Сега можеме да трчаме сами со нашиот Apple Watch и слушајте колку што сакаме подкасти, без претходно да ги преземеме. Очигледно ќе ни треба Apple Watch со податоци за ова да биде можно уште од репродукцијата на стриминг бара Apple Watch да има поврзаност. Ние исто така можеме преземете ги пред да излеземе, во овој случај преземањето ќе ја искористи поврзаноста на Wi-Fi. Одлична новина бидејќи ќе заштеди батерија на нашиот iPhone и дека забораваме да ја носиме додека излегуваме да ги правиме омилените активности носејќи го само Apple Watch.

Се сеќавам дека Облачно е бесплатна апликација која има можност да помине низ полето за активирање на сите овие додатоци за кои зборуваме. Цената што треба да ја платиме е достојна за тоа, бидејќи несомнено ни нуди новина во споредба со другите апликации за подкасти на пазарот. Запомнете дека ова ажурирање, што ни овозможува пренесување на Apple Watch, ќе нè натера да ги преземеме сите подкасти што веќе ги преземавме во апликацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.