Cut the Rope 2 е слободен за ограничено време за прв пат

исечете го јажето-2

Пред само седум дена, се разбудивме од добрата вест дека Monument Valley, една од најпосакуваните игри на App Store, стана бесплатна за ограничено време. Имав теорија дека тоа ќе биде апликацијата на неделата, и така беше. Денес можеме да го видиме тоа Исечете го јажето 2 исто така стана слободен за прв пат откако ја погоди App Store, уште една одлична игра што може да биде апликација за оваа недела.

Исечете го јажето 2 е вториот дел од играта во која мораме дај бонбони на нашето милениче Ом Ном (Претпоставувам дека неговото име потекнува од „ном ном“ што е „yum yum“ на англиски јазик). За да го направите ова, ние мора да ги исечеме жиците што се појавуваат во секое ниво по потребниот редослед. Но, не само жици живеат во Исечете го јажето 2, има и други предмети со кои ќе мора да играме за да ги натераме бонбоните да стигнат до Ом Ном.

За да го поминеме нивото, треба само да го натераме Ом Ном да ги јаде неговите бонбони, но, како и на многу други игри, ќе добиеме повеќе поени толку повеќе везди Ајде да достигнеме максимум до 3. Ова е она што најмногу ќе нè закачи, правејќи совршено ниво, иако станува сè потешко, како што се очекуваше.

За да можеме да го храниме нашето домашно милениче, понекогаш ќе треба да користиме црвени балони кои се на ниво, што ќе ги натера бонбоните да летаат во одреден момент, понекогаш можеме да ставиме други црвени балони, а други пати има сини балони кои служат да се туркаат работи користејќи воздух. Од друга страна, тука е и „Рото“, вид на мало животно што лета како хеликоптер и што ќе ни помогне на некои нивоа. Светулките се достапни и со интегрирани набавки што ќе ни кажат кое јаже да сече.

Исечете го јажето 2 е добра игра што вреди, па затоа, ако ја немавте, искористете ја. Најверојатно, тоа е апликација за недела, но вреди да се добие што е можно побрзо, за секој случај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.