Наводна фотографија од новиот дизајн на AirPods 3 протекува

Има малку гласини за а нов модел на AirPods кои се појавија во последно време на мрежата. Се чини дека сега имаме уште еден доказ дека Apple ќе работи на ажуриран модел на својот уред вистински безжичен најпознато, AirPods. Медиумот 52audio сподели слика (што може да ја видите на почетокот на овој пост) што укажува бидете дел од новите AirPods 3. Сè укажува на тоа дека тие се здобиваат со нов дизајн инспириран од Pro моделот на овој уред и покрај отсуството на влошки.

Јапонскиот блог Макотакара, беше првиот што ги сподели овие слики како први впечатоци за тоа како би било новиот модел на следната генерација на AirPods. На сликата, можеме да видиме какво би било телото на еден од AirPods и горниот дел од кутијата за полнење во која би биле сместени.

Без многу повеќе детали за тоа, сликите го потврдуваат вести понудени од Блумберг па што би можеле да коментираме тука. Во него беше споменато дека Apple ќе работи на два нови модели на AirPods, меѓу кои би вклучувала и трета генерација што би го заменила сегашниот модел за влез.

Дизајнот на нов влезен модел на AirPods би бил сличен на оној на сегашниот AirPods Pro, со што се намалува големината на храмот и со сегашните влошки. Apple исто така ќе работи на подобрување на траењето на батеријата

Иако дизајнот беше ист како AirPods Pro, тие не би ги имале истите карактеристики. Меѓу нив, како што веќе споменавме, би имало и откажување на бучавата, што би било ексклузивно за моделот Pro на безжични слушалки. „Епл“ исто така би работела на нов позаоблен модел на „AirPods Pro“ за да можат подобро да се вклопат во увото на корисникот.

Ве оставаме водат до останатите слики што 52audio беше во можност да го сподели и кои покажуваат каков би бил овој комплетен модел покрај споредбата на големината со Pro.

Не знаеме кога тој ќе ги претстави овие нови модели на AirPods. Она што се чини јасно и имајќи го во предвид последниот настан за новите Mac, Нема да биде во текот на оваа 2020 година и ќе мора да почекаме за следната година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Даниел П. dijo

    Тоа е лажна со големина на куќа. Само погледнете во горната површина на нормалното куќиште на AirPods и кутијата за слушалки на Pro. Забележете го начинот на одмор на слушалките при полнење. Не мислам дека тие го прават тоа шише.