Призма сега ви овозможува да ги додавате своите познати уметнички филтри офлајн

офлајн призма

Летото е веројатно период од годината кога се прават најмногу фотографии, или барем од моја гледна точка кога ги гледам сите оние фотографии што моите пријатели ги поставуваат на социјалните мрежи од нивниот одмор, фотографии што се прилично завидни кога ќе ги видите како работат ... Па, јас исто така ги бомбардирав со чудна фотографија ...

Назад на темата, имате голем фотоапарат во вашиот џеб, вие го знаете тоа (толку многу повторувам) што фотоапаратот не го прави фотографот, вие само треба рамка и снимање, и можете да добиете одлични слики. Како што одев, има многу апликации што можете да ги преземете од App Store до витамин сите оние фотографии што ги правите, а денес зборуваме за една што е доста модерна ... Призма, апликација што ќе додаде филтри на вашите фотографии, но не и сите филтри, ќе ги направи вашите фотографии уметнички дела: слики, акварели, постери ... Одлична апликација, Призма, која беше намалена затоа што тие филтри се применуваа преку Интернет во облакот, до сега ... Сега Призма ни овозможува да применуваме филтри од нашиот iDevice целосно офлајн.

И тоа е дека, од моја гледна точка, да се чека да се обработи фотографијата во облакот беше нешто што одзеде голем шарм до Призма, да не кажам дека 60% од времето добив порака дека серверите Призма се заситени и дека нашата фотографија не може да се обработи. Сега сето ова е направено офлајн, иако не во сите филтри (засега). И, сето ова ќе го постигнете благодарение на најновото ажурирање на Prisma (моментално достапно само за iOS). Можете исто така да направи донација од 0,99 € за невладината организација Елби, НВО посветена на школување во Индија.

Лично, ќе ви кажам дека јас сум еден од оние навивачи на апликации за фотографија, има многу апликации што ги платив и оние што ги преземав бесплатно и би се осмелил да кажам дека 80% од сите тие апликации завршуваат во папка наречена Фотографија со едвај каква било употреба. Призма е уште еден ролна и вистината е дека филтрите се применуваат многу, многу доброПа сега знаете, ако сакате да ставите филтри на сите оние фотографии што ги правите со вашиот iPhone, не двоумете се да преземете Prisma, апликација слободен и универзален (можете да го инсталирате на сите ваши iDevices).

Уредник на фотографии Prisma (врска со AppStore)
Уредник на фотографии во Призмаслободен

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.