Пристаниште за iPhone и Apple Watch, корисен подарок за Божиќ [ПРЕГЛЕД]

Приклучок за часовник на Apple

Божиќ пристигна, време на подароци. Се соочуваме со две алтернативи, каприциозниот подарок и корисниот подарок Денес ќе седнеме малку на она што се нарекува „корисен подарок“. И тоа е дека секој корисник кој има Apple Watch и iPhone наидува на секојдневна војна на ноќната маса. Почнуваме од основа дека Apple Watch не вклучува полнач со уредот, само кабелот, што нè наведува да имаме логистички проблем во областа на полнење. Theе го решиме нередот на каблите со приклучок за iPhone и Apple Watch на најевтин можен начин благодарение на оваа алтернатива од Vtin.

Овој штанд што можеме да го видиме на фотографиите е направен од алуминиум, материјал сличен на оној на iPhone или Apple Watch Sport, со исклучок дека не е толку мек. Друг релевантен аспект е гумениот слој, Алуминиумот може да предизвика гребнатини на нашите уреди и тоа не е далеку она што го сакаме, затоа тие видоа соодветно да ги премачкаат деловите што доаѓаат во контакт со нашиот iPhone и Apple Watch со навистина мек и пријатен силикон, што исто така ќе помогне нас при чистење и спречување на ознаките.

Друг важен аспект е дека просторот каде што ќе го поставиме Apple Watch не само што ја има оваа заштитна гума, туку е и висок за да немаме проблеми при ставање на iPhone, исто така вака ќе можеме да го разгледаме Apple Watch во режим на кревет додека спиеме, можеме да го користиме како будилник. Конечно, ќе разгледаме дека овој производ, иако можеби не изгледа така, е модуларен, под ова мислиме дека можеме да ја одделиме страничната рака каде што го поставуваме Apple Watch и со тоа да го користиме само држачот за iPhone.

Приклучок за часовник на Apple

Не само што ќе можеме да го поддржуваме Apple Watch, туку и чекаме рака на Apple Watch, туку ќе можеме да го искористиме големиот штанд дури и за поддржан iPad, тестиран. Откако ќе ја претставиме раката на Apple Watch, има два „силиконски приклучока“ за тоа што приклучокот не мрда ниту една јота. Ја проверувавме стабилноста и ниту iPhone ниту iPad не се лизгаат во најмала рака Во големиот штанд, дури и Apple Watch не е во опасност да падне, магнетот на официјалниот полнач на Apple Watch е доволно моќен за да ја одржи стабилноста на часовникот, ние го тестиравме пристаништето со метален ремен што ја зголемува тежината на гледајте значително и тој останува стабилен на висина без да претрпи каков било вид на нарушување.

Карактеристични детали за производот

Приклучок за часовник на Apple

Овој штанд тежи 220гр, прилично лесен, сепак, добро се држи кога ќе го одделиме „Епл часовникот“, тој нема да го подигне или влече, бидејќи Во основата има мали гумени ленти кои обезбедуваат отпор без да ја оштетат масата. Во делот iPhone, треба да се забележи дека тој нема простор за кабелот, така што можеме да го полниме само хоризонтално, не вертикално, што можеме да го ставиме само кога не е поврзан со струјата. Што се однесува до Apple Watch, тој има дупка за да го вметнеме кабелот и тој влегува под притисок помеѓу силиконот и предвидениот простор, на тој начин нема да се движи ни трошка и каблите ќе бидат правилно собрани без да предизвикаат заплеткување.

Тоа е прилично едноставна поддршка, под ова мислиме дека не е таа што нуди најмногу дизајн, меѓутоа, поради неговата цена, таа е во согласност со функционалностите што може да се очекуваат од него. Искористувајќи ги флеш понудите на Амазон, можете да ги добиете само за 13,99 €, иако неговата сегашна цена е нешто повисока, 17,99 € се должи на силната побарувачка на овие датуми. Препорачувам да почекате цената повторно да падне, иако пристаништето со овие карактеристики или малку поцелосно нема да падне од 35 €. Се надеваме дека го најдовте нашиот совет да изберете добар, убав и ефтин штанд. Подоцна ќе понудиме поцелосна и очигледно поскапа алтернатива.

Мислење на уредникот

Vtin Apple Watch + iPhone Dock
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
13 a 18
 • 80%

 • Vtin Apple Watch + iPhone Dock
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • цена

Contras

 • Поедноставен
 • Бренд испечатен на екран

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.