Енергиска лента Ева, поинаква паметна лента

Лентите за напојување се дел од нашиот живот подолго време. Експоненцијалниот раст на бројот на електронски уреди во нашата куќа не одговара на пропорционално зголемување на бројот на достапни приклучоци и Немаме друг избор освен да ги користиме тие ленти во скоро секој агол. Денес ви прикажуваме различна лента за дизајн, квалитет на материјалите и перформанси.

Eve Energy Strip е паметна лента компатибилна со HomeKit што ќе сакате да ја поставите на видливо место затоа што има многу внимателен дизајн, првокласни материјали и исто така можете да контролирате преку вашиот iPhone, iPad или Mac, преку Siri и да ги интегрирате во автоматизација и средини што сте го создале, истовремено помагајќи да заштедите пари на сметката за електрична енергија.

Премиум материјали и дизајн

Овој енергетски појас Ева е различен од моментот кога ќе го извадите од кутијата. Никогаш порано не сум имал лента направена од алуминиум со овие завршетоци. Затоа, станува идеален додаток ако треба да го ставите на видливо место, како вашата работна маса. Анодизираниот алуминиум и црната боја на пластиката го прават комплемент кој одлично одговара со вашиот iMac, на пример Но, не само што останува во изгледот, туку оди и понатаму во детали како што се раздвојување и уредување на приклучоците, што ќе ви овозможи да поврзете три уреди без разлика колку големи се трансформаторите, без да се мешате едни со други.

Трите мали прекинувачи на едниот крај овозможуваат индивидуализирана рачна контрола на секоја од трите приклучоци и осветлени се и со LED светла за да знаат дали приклучокот е активен (осветлено) или не (исклучено). Кабелот е исто така доста долг (190 см), така што растојанието до најблискиот излез не треба да претставува проблем.

Не станува збор само за дизајнот, туку и за потребните мерки за заштита, така што вашите уреди вклучени во оваа електрична лента се добро заштитени. Има заштита од преоптоварувања, кратки кола и оние скокови на електрична енергија толку штетни што на крајот ги расипуваат вашите драги и скапи електронски уреди.

Интеграција со HomeKit

Ние сè уште го имаме најдоброто: компатибилност со HomeKit. Оваа лента вклучува три приклучоци што можете да ги конфигурирате во вашата апликација Home и да ги интегрирате низ целата мрежа за домашна автоматизација. Процесот на конфигурација е многу едноставен (можете да го видите на видеото) и оттаму можностите што ги нуди овој Еве енергетски појас со огромни, бидејќи можете да ги интегрирате во околини, автоматизација, да го контролирате преку вашиот глас преку Siri или преку апликацијата iOS Home, macOS.

Поврзана статија:
Eve Extend, проширувајќи го досегот на вашите уреди Eve HomeKit

Лентата користи технологија Bluetooth за да се поврзе со вашиот центар за додатоци HomeKit, па затоа не треба да биде далеку од него, или треба да го користите повторувачот што Ева исто така го продава и кој неодамна го анализиравме на нашиот блог. Ева работи со овој тип на врска веќе подолго време, и еден од проблемите со користење на Bluetooth, доцнењето од кога ќе ја дадете нарачката додека не одговори додатокот, не постои во овој случај, како што можете да видите на видеото. Одговорот е непосреден од моментот кога ќе го притиснете копчето на екранот на вашиот iPhone додека не се вклучи или исклучи предметниот приклучок.

Ова е местото каде фантастичната апликација на Ева повторно влегува во игра, бесплатна и достапна за iOS (линк), и со голем број дополнителни функции на оние што ги нуди апликацијата Home. Никогаш нема да се заморам да го повторувам: Тоа е најдобрата алтернатива за мајчината апликација iOS, дури и ако додатоците што ги имате не се од брендот Ева. Во овој случај, покрај контролите за вклучување и исклучување, покрај автоматизациите итн. Исто така, ќе имаме важни информации за потрошувачката на додатоците вклучени во електричната лента.. Првото нешто што треба да заштедиме е да знаеме што трошиме, па оттука започнува.

Мислење на уредникот

Паметните приклучоци се една од најинтересните додатоци за почеток со HomeKit заради можностите што ни ги нудат со автоматизација и опкружување. Ако земеме предвид дека оваа лента Ева ни нуди три приклучоци во еден уред, овој интерес е тројно зголемен. Покрај тоа, тоа го прави со дизајн што не е вообичаен во овој вид додатоци, генерално скриен во еден агол. Енергетскиот појас Ева сака да биде прикажан и да заземе привилегирано место на вашата работна маса. Со овој дизајн, мерките за заштита што ги вклучува и интеграцијата со HomeKit, можеме да кажеме дека тој е уникатен уред во својата категорија.. Ова очигледно претпоставува дека нема ефтина цена: 99,95 € на Амазон (линк)

Енергетски појас Ева
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
99,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Квалитетен дизајн и материјали
 • Пространа поставеност на продажните места
 • Непосреден одговор на нарачки
 • Интеграција со HomeKit

Contras

 • Висока цена
 • Нема USB порти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.