Ние ги тестиравме случаите на кривини за AirPods на матичната унија

AirPods се едни од најсаканите додатоци од корисниците на Apple, како во нивната нормална верзија, така и во Pro верзијата. Денес тестиравме неколку случаи за да ги заштитиме, но и да го смениме нивниот надворешен изглед, давајќи му допир на боја и стил благодарение на кривината силиконски и кожни навлаки понудени од Native Union, и дека ќе ви покажеме следно.

Силиконска или кожа, вие ќе изберете

Дали сакате да им дадете на вашите AirPods поспортски изглед? Дали сакате да ја смените белата боја за друга пожива боја? Или повеќе го сакате чувството и стилот на вистинска кожа? Па, Native Union ви дава можност да изберете што претпочитате, благодарение на фактот што ни нуди силиконски или кожни навлаки, секоја со различни бои. Црна, темносина и розова за силиконски случај, и црна, темносина, кафеава и зелена за кожна.

Силиконската кутија совршено се вклопува на вашите AirPods, и нормални и Pro, кои се оние што ги тестиравме за овој напис. На допирот на силиконот, веќе со добар зафат, мора да го додадеме овој жлебен дизајн што Мајчин сојуз го даде на својот случај, и тоа му дава поинаков изглед од вообичаените модели што можете да ги најдете на пазарот. Шансите вашите AirPods да ви испаднат од рацете се сведени на минимум со вклучен случај, но ако тоа се случи, благодарение на карактеристиките на материјалот во кој е направен, ударот ќе биде ублажен.

Сите бои имаат ист дизајн и прашање е само да ја изберете онаа што најмногу ви се допаѓа. Секако може да продолжите да ја користите приклучокот Молња, кој е откриен и безжично полнење, благодарение на минималното зголемување на дебелината предизвикано од капакот. Иако нема дупка за ЛЕР за полнење, може да се види како совршено

Кожната обвивка е сосема поинаков стил, поформална, можеби за многу помалку забава ... но јас ја сакам. Чувството на кожата е извонредно, а случајот се вклопува како ракавица (наменета за игра на зборови) на вашите AirPods. Покрај тоа има и предност задржува помалку прашина од силиконот, иако е исто така точно дека тој перничиња помалку во случај на пад. Со текот на времето ќе оставите траги, сјај ... и вашиот случај ќе се разликува од кој било друг, нешто што само кожата може да го направи.

Тука имаме дупка за да ја видиме ЛЕД-та за полнење, која е совршено поставена така што може да се види без најмал проблем. Имаме и слободна порта Молња за полнење на слушалките, и секако, така е Компатибилен со безжично полнење со користење на која било основа за полнење што е во согласност со Qi стандардот.

Мислење на уредникот

Native Union ни нуди футроли за AirPods кои сакаат да се разликуваат од останатите модели достапни на пазарот, а тоа го постигнуваат преку оригинален дизајн во нивната силиконска кутија, или преку употреба на вистинска кожа во нивната кожна обвивка. Многу внимателен дизајн, совршени поставки и добриот квалитет на материјалите секогаш се ценат, покрај тоа што не губат ниту една од функционалностите на AirPods, како што се безжично полнење или може да се види статусот на полнење преку предната ЛЕР. Силиконската обвивка Крива во која било од трите достапни бои е со цена од 19,99 € на Амазон (линк) додека Кожената обвивка Curve во своите четири бои е со цена од 49,99 €, моментално достапна само на официјалната веб-страница на Native Union (линк)

Крива на мајчин јазик за AirPods
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
19,99 a 49,99
 • 80%

 • Крива на мајчин јазик за AirPods
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Бои и материјали за избор
 • Одлични завршни работи и внимателен дизајн
 • Заштита без многу зголемување на дебелината
 • Зачувани се LED диоди за безжично полнење и статус на полнење

Contras

 • Нема можност за прицврстување на кука или лента

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.