Wearables на Niantic, причина за доцнењето на Pokémon GO за Apple Watch

Носен Niantic за Pokémon GOНе беше најочекуваниот момент од попладневните часови, утре во САД, но беше интересен: Покемон GO за Apple Watch Беше најавено на главниот во септември, меѓу другото, со iPhone 7 и Apple Watch Series 2. Поминаа три месеци од тоа време, но корисниците на Apple Watch и славната титула на Nintendo и Niantic можеа да видат само едно доцнење по друго. Од изгледот, веќе ја знаеме вистинската причина за овие одложувања.

Причината за овие одложувања, што не значи дека Pokémon GO за Apple Watch нема да биде реалност, не е никој друг туку Niantic се подготвува да лансира сопствено носливо следниот месец, нараквица што може да се користи во неговите сопствени игри. А) Да ве извести извор на 9to5mac, кој би го уверил дека се бара одложување да се купи време за лансирање на Nex + Ingress Band, нараквица со име слично на друг производ (Nex Band Evolution) што започна кампања на Crowdfunding на почетокот на оваа година. Кампањата исчезна наскоро, но се чини дека на крајот ќе излезе пред рака на Ниантиќ.

Nex + Ingress Band, нараквица Niantic компатибилна со Pokémon GO

La Nex + Ingress Band Вклучува 5 екрани, или екран поделен на 5 дела, формиран од LED диоди во разни бои кои нудат персонализирани известувања и икони, автономија повеќе од 4 дена и спортски функции, што би било доволно да го сторите истото како Apple Watch кога порано игравме Покемон GO.

Лично, не сум сигурен за успехот на овој уред Niantic. Ако научивме нешто од уредите што се носат, тоа е дека тоа е тежок пазар на кој успеваат само Apple Watch, некои часовници Samsung, малку (скоро никакви) паметни часовници Android Wear и спортски нараквици како што е Fitbit. Верувам дека, Компатибилност со нијантски игри Покрај тоа, за да го привлечат вниманието на корисниците, тие можат да го сторат тоа само по намалена цена. Како го гледаш тоа? Дали би ја купиле оваа нараквица Niantic за да играте Pokémon GO, за известувања и спорт?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.