Дали проблемите со батеријата ќе бидат решени со новата верзија на iOS 14.7?

Дали проблемите со батеријата ќе бидат решени со новата верзија на iOS 14.7 или ќе продолжиме да гледаме проблеми со автономијата? И се чини дека најновата верзија на оперативниот систем на нашиот iPhone може да ја поправи прекумерната потрошувачка на батерија што ја претстави верзијата 14.6.

Во оваа смисла, и гледајќи ги белешките од најновата верзија објавена од Apple пред неколку часа, не можеме да кажеме дека ова е официјална потврда, но се надеваме дека проблемот со голема потрошувачка на батерија означена од некои корисници.

MagSafe
Поврзана статија:
Apple ја лансира новата батерија MagSafe!

Во моментот и во текот на првите часови по инсталирањето на оваа верзија, можам лично да кажам дека не сум забележал премногу промени во овој поглед, во мојот случај користам iPhone 12 Pro Max и иако е точно дека имав забележано нешто поголема потрошувачка во последните месеци не беше воопшто претерана. Но, вистина е како што велам, дека забележав малку повеќе потрошувачка како што им се случува на илјадници корисници и можно е со новата верзија на iOS 14.7 овие да бидат решени, барем се надеваме дека е така.

Потрошувачка на батерија iPhone 12

Во овој случај Со верзијата на iOS 14.6, Apple не одговори на поплаките во врска со зголемената потрошувачка на батерија иако е точно дека форумите за поддршка на Apple собраа поплаки од многу корисници. Се надевам дека сега со оваа нова верзија овие проблеми се решени и тоа е дека на следната верзија на оперативниот систем може да потрае малку подолго за да пристигне, меѓу другите причини е тоа што сме во средина на летото и празниците во август се многу близу .

За сега Мора да се каже дека е рано да се зборува за помала потрошувачка во верзијата на iOS 14.7 И, иако е точно дека за првите впечатоци може да се разговара, време е да почекаме уште малку и да извршиме повеќе тестови за да кажеме дали потрошувачката на батеријата е подобрена или не во оваа нова верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Марио dijo

    некои апликации како Амазон скокаат до мене, лизгаат.