Програмата „Apple Watch Connected“ ќе понуди награди за вежбање во теретана

Салата

Обично одам во теретана три пати неделно. Можете да одите на два начина, или ќе направите некои насочени часови, со група соученици и монитор, или одите сами. Одам по мој пат. Јас разбирам дека секоја личност е различна и треба да вежба според возраста, уставот и физичката состојба.

Проблемот со одењето по свој пат е што можете да паднете во рутина и да не се обидете доволно. Може да си помогнете со монитор што ве контролира или да пронајдете свои цели и лични стимули. Apple се чини дека сака да ви помогне во ова прашање и ќе започне програма за поттик за да ве мотивира да работи убаво во Салата.

„Епл“ денес објави лансирање на нова програма наречена „Епл часовник поврзан“, од која треба да имаат корист и спортските сали и нивните присутни. Идејата е да се наградат посетителите на теретана за користење на „Епл часовник“ за следење на тренинзи, наградени со голем број стимулации.

Во некои спортски сали Фитнес на крцкање Во Newујорк, вашите членови можат да заработат до 4 долари од нивната неделна членарина ако исполнуваат одредени цели на активност. Тоа е рекламирање за собите, бидејќи ќе привлече нови клиенти кои поседуваат Apple Watch и ќе ги консолидира постојните.

Секоја спортска сала може да се приклучи на програмата бесплатно. Тие мора да исполнуваат некои барања, како што се апликации за iPhone и Apple Watch за следење на тренинзите и прифаќање на Apple Pay. Компанијата нуди и опрема со можност за GymKit.

Веќе има неколку американски ланци за спортски сали кои скокнаа на лентата, како што се Basecamp Fitness, Crunch Fitness, Orange Theory Fitness или ИМКА.

OrangeTheory Fitness, на пример, создаде мал уред наречен OTBeat Link кој се поврзува со ремен на Apple Watch., дозволувајќи му на часовникот да ги синхронизира податоците за отчукувањата на срцето на корисникот со сопствениот систем за контрола на салата.

Добро, ова започна во САД, но ако биде успешно, наскоро може да стигне и до нашата земја. Прашањето е: Дали ќе се убиете работејќи во теретана за 4 евра?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.