Програма за поправка на iPhone 12 и 12 Pro со проблеми со звукот

Компанијата Купертино штотуку започна програма за поправка или замена на некои модели iPhone 12 и iPhone 12 pro каде звукот може да пропадне. Во овој случај и секогаш според сопствените проценки на компанијата, станува збор за мал број погодени корисници, но логично тие ќе бидат доволно за да се отвори потполно бесплатна програма за поправка или замена.

Се чини дека овој проблем влијае на мал дел од уредите што остануваат без звук кога се упатуваат или примаат повициНа Отпрвин, овие проблеми ќе бидат концентрирани во серија уреди произведени во текот на минатиот октомври 2020 година и оние од оваа година до април 2021 година.

Бесплатна програма за поправка на iPhone 12 и 12 Pro

Како што велиме, оваа програма за поправка е потполно бесплатна за погодените корисници и се што треба да направат е да отидат кај официјален дилер на Apple за да го поправат проблемотНа Не е неопходно да имате официјална продавница на Apple во близина на домот, можете да го однесете кај овластен препродавач или дистрибутер за да го проверите и да ги извршите потребните дејствија со него. Ова е белешката со официјалната изјава лансиран од Apple на својата веб -страница:

Apple утврди дека многу мал процент од уредите iPhone 12 и iPhone 12 Pro може да доживеат проблеми со звукот поради компонента што може да пропадне во модулот за приемник. Погодените уреди се произведени помеѓу октомври 2020 и април 2021 година. Ако вашиот iPhone 12 или iPhone 12 Pro не емитува звук од приемникот кога остварувате или примате повици, може да имате право за услугата. Apple или Овластен давател на услуги на Apple ќе ги сервисира бесплатните уреди што ги исполнуваат условите. Моделите iPhone 12 mini и iPhone 12 Pro Max не се дел од оваа програма.

Важно е да се напомене дека iPhone 12 mini е iPhone 12 Pro Max тие не би биле меѓу засегнатите така што овие уреди не спаѓаат во новата програма за поправка што ја започна Apple пред неколку часа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.