Продавницата на Apple се затвора поради претстојното пристигнување на iPhone SE и iPad Air

Затворете ја продавницата на Apple iPhone SE

Веќе е петок, 11 март. Ова е датумот избран од Apple да ја отворите резервацијата на вашите нови производи претставен минатиот вторник во неговата првиот специјален настан во годината. Меѓу тие уреди е и новиот iPhone SE со 5G конекција, подолго траење на батеријата и повисоки перформанси благодарение на чипот A15 Bionic. Дополнително, новиот iPad Air ќе го видиме со поголема моќ благодарение на пристигнувањето на чипот M1. И, конечно, Mac Studio и Studio Display. Резервациите ќе започнат во 14:00 часот (по шпанско време) кога повторно ќе се отвори продавницата на Apple.

Продавницата на Apple се затвора за да го подготви пристигнувањето на нови производи

Онлајн продавницата на Apple се затвори. Тим Кук и неговиот тим веќе го објавија минатиот вторник Резервациите за новите производи би започнале денеска, 11 март. Како и секогаш, тимот од Купертино ја затвора онлајн продавницата за да ги имплементира новите цени и сите информации за новите производи пред да започне официјалната резервација. И така беше.

Запомнете дека меѓу новите производи што ќе ги најдеме да резервираме од 14:00 часот. звук:

 • iPhone SE
 • iPhone 13 и 13 Pro во новите Alpine Green и Green бои
 • iPad воздух
 • MacStudio
 • Студио приказ
Ѕирни перформанси
Поврзана статија:
Сега можете повторно да го видите специјалниот настан на Apple „Peek performance“.

Првите единици ќе почнат да пристигнуваат од 18 март, следниот петок, каде според Apple нови производи ќе бидат достапни. Оваа динамика што ја спроведува големото јаболко не е далеку од она што отсекогаш го правеше со своите нови производи. Една недела за почеток на нарачките однапред и уште една недела за официјално објавување на сите нови производи.

Запомнете дека резервацијата започнува во 14:00 часот (по шпанско време). Ако сакате да го проверите точното време во вашата земја, само треба да го конвертирате времето благодарение на овој конвертор на временската зона. Дали ќе купите нов уред?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.