Продавница за апликации со попусти на апликациите за продуктивност

Продуктивност на апликациите

Apple започна нова кампања за апликации за iOS на App Store, нудејќи а 50% попуст на широк спектар на апликации за продуктивност.

Apple неодамна започна промоција на iOS App Store, наречена «Подобрете ја вашата продуктивност», каде што компанијата вклучува 50% попуст на 14 апликации, но само за ограничено време. Апликациите што се дел од промоцијата вклучуваат алатка за уредување PDF, PDF Expert 5, апликација PCalc калкулатор, апликација за календар Moleskine Timepage и многу повеќе. Ова значи дека корисниците можат да купат апликации што се дел од промоцијата по половина цена од вообичаената цена во App Store. Промоцијата веројатно ќе важи само една недела, бидејќи во претходните кампањи како оваа минатата е од четврток до четврток, но Apple не го појасни тоа конкретно.

Сите апликации што се дел од договорот се апликации за продуктивност кои им овозможуваат на корисниците да креираат списоци со обврски, да конвертираат валути, да скенираат документи, да уредуваат PDF-датотеки и повеќе. Апликации познати како Работи, јасни и испораки се исто така во продажба со 50% попуст. Ако на списокот има апликации кои вообичаено би можеле да имаат многу висока цена, но сега веројатно сакате да купите со понудата што ја презентира Apple.

Mac верзии на PCalc, Clear, Things, Prizmo и 1Password Тие исто така се продаваат по половина цена, што е секако интересно, бидејќи кампањата „Подобри ја својата продуктивност“ не се однесува на Mac App Store. Како и промоцијата на iOS во App Store, не е јасно за колку време верзијата Mac од овие апликации ќе бидат во продажба со попуст.

Погледнете подолу за целосниот список на апликации што се дел од кампањата на Apple за „Подобрување на вашата продуктивност“:

Апликации за iOS

Износ плус -> првично 1,99 $, сега 0,99 $

Carbo -> првично 7.99 $, сега 3,99 $

Отстрани -> првично 4,99 $, сега 1,99 $

Испораки -> првично 4.99 $, сега 1,99 $

Нацрти 4 -> првично 9.99 $, сега 4,99 $

Поради -> првично 4,99 $, сега 1,99 $

Показ за дуети -> првично 15.99 $, сега 7,99 $

Genius Scan + -> првично 6,99 $, сега 2,99 $

Временска страница на Молескин -> првично 4,99 $, сега 1,99 $

Нумерика -> првично 9.99 $, сега 4,99 $

PCcalc -> првично 9.99 $, сега 4,99 $

PDF експерт 5 -> првично 9.99 $, сега 4,99 $

Призмо -> првично 9.99 $, сега 4,99 $

Мисли -> првично 9.99 $, сега 4,99 $

Апликации за Mac

1Password -> првично 49.99 $, сега 24.99 $

Отстрани -> првично 9.99 $, сега 4,99 $

PCcalc -> првично 9.99 $, сега 4,99 $

Призмо -> првично 49.99 $, сега 24.99 $

Мисли -> првично 49.99 $, сега 24.99 $


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   MDsoNE dijo

    Оваа апликација што ќе ја споделам со вас е откритие што беше многу корисно и ми помага во студиите, благодарение на тоа заштедив многу време, напор и пари. Наречен Tiny PDF од компанијата Апкси. Спектакуларен пуф програма за читање и управување.