Продажба на премиер ден на безбедносните камери Eufy

Доколку сакате да го поставите вашиот систем за видео надзор дома, можете да ги искористите понудите што ни ги нуди Eufy на Амазон за време на Prime Day. Безбедна камера компатибилна HomeKit за 34,99 € Тоа е зделка што не можете да ја пропуштите.

EufyCam 2C 2 + 1

Првата понуда што сакаме да ја потенцираме е таа на овој систем на камери за надворешни и внатрешни, безжични и со леќи со широк агол (135º) со висока резолуција. Се состои од контролна табла, неопходна за работа на целиот систем и две камери управувани од батерии, со резолуција од 1080p и со систем за вештачка интелигенција кој ве предупредува само кога е навистина потребно, благодарение на неговото откривање од луѓе и можноста за конфигурирање на интелигентните зони за откривање. Тие исто така имаат LED рефлектор вграден во камерите што ви овозможува да уживате во фотографии во полна боја дури и навечер.

Контролната единица не се користи само за интернет конекција, туку ги чува и снимените видеа три месеци, чувајќи ги сите податоци шифрирани за поголема безбедност. Важен детал е дека не ви треба никаква услуга што мора да ја ангажирате одделно, ги купувате фотоапаратите и нема да мора да плаќате повеќе. Тие се компатибилни со Amazon Alexa и се цени на 167.99 € на Amazon (линк) за време на премиерот.

Eufy Cam 2K

Ако барате камера компатибилна со HomeKit, овој Eufy Cam 2K е токму она што ви треба. Тоа е затворена камера со 360 хоризонтален и 96º вертикален систем на ротација што може да го следи движењето автоматски. Има систем за откривање на луѓе, а има и сензори за бучава кои му овозможуваат да открие плачење на бебето. Вградениот звучник овозможува двонасочна комуникација. Компатибилен е со HomeKit и исто така со Amazon Alexa и Google Assistant. Неговата цена за време на премиерот на Амазон е 34,99 €, вистинска зделкалинк)

Други понуди

  • Eufy Cam Tilt 2K камера компатибилна со HomeKit за 27,99 € (линк)
  • Eufy Cam 2 2 + 1 компатибилен со HomeKit за 209,99 € (линк)
  • Eufy Video Doorbell безжичен за 139,99 (линк)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.