Полнењата за подлошки за AirPods Pro сега се во продажба

аеродроми про

Продавницата „Епл“ деновиве прима многу добри измени и сега можете да ги најдете во онлајн продавницата новите резервни делови на ушните влошки AirPods Pro. Во овој случај официјалната цена на овие ушни влошки за најновиот модел на вашите безжични слушалки Е 9 евра И без разлика која големина ќе ја одберете, сите чинат исто. Тие се достапни во трите официјални големини што се S, M и L и кога купуваме комплет влошки, купуваме само еден пар.

Во јаболко веб-страница Во нашата земја и ширум светот веќе наоѓаме опција да ги купиме овие влошки во форма на додаток и можно е од различните модели што ги имаме во кутијата AirPods, сигурно ни одговара само една големина, така што со премин со време овие можат да станат грди и до сега немавме можност да купиме резерва за нив. 

Многу корисници добија од други страници некои влошки за овие AirPods Pro, но потребно е да се направи „рачна работа“ за да можат да се прицврстат бидејќи дизајнот на Pro е различен од останатите слушалки од овој тип и влошки не се вклопуваат. Запомнете дека можете да ја проверите соодветноста на влошките директно од iPhone, за ова избираме големина што одговара добро и ви е пријатна и го започнуваме тестот:

  1. Со вклучен AirPods Pro, одете во Поставки> Bluetooth на вашиот iOS уред.
  2. Притиснете го копчето за информации "i" веднаш до AirPods во списокот со уреди.
  3. Притиснете Earbud Fit Test. Ако не го гледате тестот за вклопување на подлогата, проверете дали имате iOS верзија 13.2 (или iPadOS) или понова.
  4. Притиснете Продолжи и потоа притиснете го копчето Play.

Сега знаете кои се влошките што најдобро одговараат на вашите уши.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.