ProCam 3 бесплатно за ограничено време

ПроКАМ 2

Кога најчесто го користиме нашиот iPhone за снимање фотографии и снимање видеа, е на одмор и иако мајчината апликација за iPhone ни овозможува да снимаме со доволно квалитет Едвај ни овозможува да конфигурираме кој било параметар за да можеме да го искористиме квалитетот на фотоапаратот. За да можеме да го направиме ова, треба да искористиме апликации од трети страни, апликации како ProCam 3, една од најдобрите апликации достапни во App Store и која во моментов е достапна бесплатно, иако има и купувања во апликации, ако ние сакаат да ги користат специјалните функции.

ProCam 3 има редовна цена од 4,99 евра, но неколку часа или денови (зависи од развивачот) ќе можеме да го преземеме бесплатно и да ги искористиме сите функции што ни ги нуди за да можеме да ја искористиме камерата на нашиот уред поцелосно рачни контроли.

Карактеристики на ProCam 3

 • Рачни контроли за фокус, експозиција, брзина на блендата, ISO и рамнотежа на белото
 • Контрола на целосен фокус и експозиција (фокус на допир / изложеност на допир)
 • Фокус заклучување, изложеност и рамнотежа на белата боја (СБ)
 • Прилагодливи стапки на аспект (4: 3/3: 2/16: 9/1: 1)
 • Прилагодлив квалитет на компресија на JPEG (100% / 90% / 80%)
 • TIFF формат без загуби - iPhone 4S и само подоцна
 • Четири брзини на блендата (1/8 сек. / 1/4 сек. / 1/2 сек. / 1 ​​сек.)
 • Функционалност за видео пауза / продолжување
 • Прилагодлива резолуција на видео (целосен HD: 1080p / HD: 720p / VGA: 640 × 480)
 • Корисникот поставува видео FPS (1-30fps)
 • Способност за фотографирање додека снимате видео
 • Стабилизација на видео во реално време (може да биде вклучено / исклучено)
 • Бројач на простор за видео дискови
 • Резолуција на видео пропуст (Full HD: 1080p / HD: 720p / VGA: 640 × 480)
 • 6х дигитален зум
 • Зумирање видео
 • Аудиометар (просечно / високо)
 • Означено со геолокација
 • Решетки за порамнување (третини / трисек / злато / хоризонт)
 • Поддршка за предни и задни камери
 • Печат на датум на фотографијата
 • Временски печат на фотографијата
 • Печат на локација на фотографијата
 • Авторски печат на фотографијата
 • Печат на датум на видео / пропуст на време
 • Печат на локација на видео / временски пропуст
 • Печат на авторските права на видео / временски пропуст
 • Саундтракот може да биде вграден во видео записи
 • Поставки за блиц (автоматско / вклучено / исклучено / фенерче)

Но, тоа исто така ви дозволува уредувајте фотографии и видеа што ги снимаме преку употреба на филтри, леќи ...

 • Неуништувачко уредување - сите измени, вклучувајќи исечоци, се целосно изменливи / реверзибилни
 • 60 филтри дизајнирани од експертски раце
 • 17 леќи: Вињета / Бела вињета / Рибарски очи / Наклон Shift / Макро / Мала планета / Црв дупка / Сплит / Калеидоскоп I, II, III, IV, V / Бран / Пруга / Извесен / Полутонски
 • 19 лесно прилагодливи алатки
 • Исечете, исечете, ротирајте, огледало, исправете, корекција на перспективата
 • Многу точна временска рамка, со можност за прегледување видеа рамка по рамка
 • Додадете музички песни на вашите видеа
 • Контрола на јачината на звукот и за оригинално снимање и за музика во заднина
 • Можност за извлекување рамки од видеа
 • Видео со висока резолуција: Поддржува до 4K (3840 × 2160)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Албин dijo

  Ви благодарам многу