Променете ја позадината на вашиот iPhone 7 за да го видите хардверот внатре

тапет-хардвер-iphone-7

Веќе имате нов iPhone 7 или iPhone 7 Plus, време е да го сториме тоа твојот. И дали никој iPhone не е ист со друг. Од моментот кога ќе ставите корица, до моментот кога ќе изберете специфичен додаток како слушалки или кој било друг гаџет со кој ќе го персонализирате вашиот iPhone.

Но, не само "надворешните" работи, распоред на апликации на отскочна даска (Дојдов да видам луѓе со повеќе од 10 страници со апликации) или fondos de pantalla што ги користите на почетниот екран и заклучениот екран ќе кажат многу повеќе за вас. Дали ја гледате сликата што е на чело на овој пост? Дали сакате овие позадини со кои да го гледате хардверот на вашите нови iPhone 7 и iPhone 7 Plus? По скокот ви кажуваме како да ги натерате ...

[Ажурирање: поради барања, додаваме позадини на iPhone 6s, iPhone 6s Plus и iPhone 5s]

На чекори што треба да ги следите за да ги добиете овие curубопитни позадиниили позадини, се следниве:

 1. Изберете кој е вашиот уред. Сите знаеме дека постои одредена разлика помеѓу да имате iPhone 7 и iPhone 7 Plus, почнувајќи од екранот ... Затоа, изберете кој е вашиот уред и отворете ја избраната позадина на цел екран: iPhone 7iPhone 7 Плус; iPhone 6s; IPhone 6s Plus; iPhone 5s
 2. Со држење на фотографијата или кликнување на копчето за споделување можеме преземете ја фотографијата на нашиот нов iPhone 7 или iPhone 7 Plus.
 3. Само ќе треба да одиме во менито «Позадина» во Поставки за да ја изберете оваа нова позадина, позадина, на нашиот iPhone. Препорачувам да го конфигурирате како статичен, бидејќи паралаксот ќе направи зум за да го активира движењето.

Сега имате само покажете ги вашите нови iPhone 7 и iPhone 7 Plus. Seeе видите кога ќе ги оставите пријателите со отворена уста кога ќе го видат тоа вашиот iPhone е „транспарентен“. Колку се обложувате дека се верува дека повеќе од една се вистинските компоненти?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Педро dijo

  Треба да го сторат и за други iPhone-и

  1.    Јован dijo
 2.   iOS-и dijo

  Хахаха, многу убав, сега ќе го преземам

 3.   Претпријатие dijo

  Благодарам, ќе видам како изгледа.