Протекоа нови функции за идниот iPad Air 5, iPad Mini 6 и iPad 9

iPad мини

Циклусите на презентација што ги имаше Apple низ целата своја историја се погодени во последниве години. До неодамна, септември беше месец на iPhone додека октомври беше iPad месец. Без оглед на месецот на презентација, она што е јасно е тоа Apple работи на ажурирање на целиот спектар на iPad-и меѓу кои се и iPad Air 5, iPad Mini 6 и iPad 9-та генерација. Всушност, еден кинески продавач изложи некои карактеристики што секој од овие уреди на крајот би можел да ги вклучи.

Ова може да бидат новите iPad Air 5, iPad Mini 6 и iPad 9

Информациите доаѓаат од добро познат јапонски медиум, Макотакара, кој доби големо протекување од кинески снабдувач познат во технолошкиот свет. Благодарение на истекувањето, заедно со другите претходни гласини, можеме да потврдиме дека Apple работи на ажурирање на своите iPad Air, iPad Mini и iPad на нивните следни генерации.

Поврзана статија:
Следната генерација на iPad Mini ќе има мини-LED дисплеј

Според дадените информации, iPad Air 5 Featureе има дизајн сличен на третата генерација на 11-инчен iPad Pro. Тоа е, ние би можеле да влеземе веќе на 11 инчи покрај воведете систем со двојна камера: широк агол и ултра широк агол. Во однос на чипот што ќе го вклучи, ќе биде А15 бионички чип, братот на A15 кој ќе го носи iPhone 13. Чипот ќе биде компатибилен со 5G mmWave. Конечно, iPad Air 5 може да се вклучи четири звучници.

Гласините продолжуваат со него IPad 9-та генерација, најосновниот модел на таблети што Apple ги комерцијализира. Не постојат големи новини вметнати во овој уред веќе неколку години. Apple веројатно сака задржете го дизајнот до 2022 година или повеќе, и дека целта е да се обезбеди ефтин и моќен iPad.

iPad мини

Конечно, на IPad Mini од 6-та генерација Haveе има 8,4-инчен екран, со чип A14 Bionic, што го носи сегашниот iPad Air. На ниво на дизајн, се случува истото како и оригиналниот iPad, нема да има промени дури по 2022 година.

Исто така, постои можност некој од досега дискутираните iPad-и да се вклучи со a LiDAR скенер. Сепак, тие ја отфрлаат оваа можност, тврдејќи дека Apple ја воведува само во оние производи што се дел од опсегот „Pro“, како во iPhone, така и во iPad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.