Протекоа: Овие фотографии покажуваат дека следниот iPad Air 3 може да има паметен конектор и многу повеќе

iPad воздух 3

Истекувањето е и непредвидливо и непредвидливо, никогаш не знаете што ќе излезе во јавноста или од каде ќе дојде, овој пат (како што се случи претходно со другите уреди на Apple) тие се филтрирани Фотографии од производители на ракави за новите уреди на „Епл“, кои обично ги добиваат од централните фабрики надворешните цртежи на новите уреди што ќе бидат претставени наскоро, со цел нивните кутии да бидат во продажба што е можно поскоро.

За промена (забележете го сарказмот), протекувањето доаѓа од Кина, но тоа не го намалува нивниот кредибилитет, а уште помалку, навистина, огромното мнозинство на протекување доаѓа од азиска земја.

Во оваа пригода ни се претставени насловни страници за гласините и следните да бидат претставени iPad Air 3, случаи кои даваат многу индиции за тоа што би можел да биде овој нов уред, или поточно неговите новини.

Започнуваме со една од најважните, во зависност од капакот (гледајќи ја долната страна) новиот iPad Air 3 би имал паметен конектор, знаете, конекторот што овозможува поврзување на Паметната тастатура на Епл и евентуално нови додатоци во не толку далечна иднина.

iPad воздух 3

Но, тоа не е сè, тој има и отвори каде претходно ги немаше, отвори што одговараат на локацијата на звучниот систем на iPad Pro, односно не само што ќе го наследи паметниот конектор, туку и 4 стерео звучнициКако да не беше доволно, ако ја погледнеме дупката направена за камерата, ќе видиме дека овој пат не е целосно заоблена, таа е прилично издолжена, ова е вообичаено во нашите куќишта на iPhone поради неговиот LED блиц, кој од логиката би посочила дека новиот iPad Air 3 би имал LED блиц за правење фотографии и видеа во услови на слаба осветленост.

Несомнено е добро хардверско ажурирање видливо со голо око за овој нов уред, кој според гласините што ги пренесуваме ќе биде претставен во март оваа година, доколку се покажат како точни, тоа ќе имплицира дека iPad Air 3 (ако се вика така) сега би бил iPad Pro Mini, бидејќи ако Apple продолжи во својата линија, тој исто така ќе вклучува чип A9X внатре (и веројатно исто 4GB RAM меморија Дво-канал на iPad Pro).

Гласините што треба да се земат повеќе со пинцети се оние што покажуваат дека екранот на оваа нова таблета би имала 4K резолуција, нешто што ВНИМАВАЈ, тоа може да биде потполно можно, бидејќи како што добро знаеме чиповите на Apple можат да ја преместат оваа резолуција од генерацијата A8, без сомнение чиповите A9 и A9X можат ретко со оваа резолуција.

Има едвај еден месец до март, така што треба да бидеме трпеливи и да чекаме Apple да не покани на нивната конференција за да ги презентираме најновите вести, и ако овие гласини се точни, Тоа би било одлично ажурирање на iPad во споредба со iPad Air 2.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе dijo

  Ако не ставиле 4K во iPad pro, се сомневам и многу дека инфериорниот iPad го има на екранот и ако го сторат тоа, ќе биде непријатно

  1.    Ангелр19 dijo

   Зошто би било непријатно точно? IPad воздухот е предводник на iPad, професионалецот е експеримент.

  2.    анонимен dijo

   Не разбирам многу за екраните, но според она што го знам колку е помал екранот, толку полесно е да се постави поголема резолуција, поправете ме ако не.

   1.    Хуан Колила dijo

    Напротив Анонимус, ПОГОЛЕМИОТ екран, толку полесно поголема резолуција, помислете на пикселите како да се квадрати, колку е помала површината на која сакате да ги поставите, толку помали мора да бидат, па затоа е потешко биде и поголема густина на пиксели ќе има (повеќе пиксели на квадратен сантиметар), но не грижете се, единствената причина што Apple би можел да додаде 4K резолуција на iPad Air 3 (ако го стори тоа) е едноставно затоа што тоа би бил најновиот iPad и нешто што мора да го има за да ги мотивира луѓето да го купат, и ако ја имаше таа резолуција, iPad Pro ќе одеше по него (што денес има завидна резолуција од 4K во форма на мрежница, односно се дава со поголема резолуција за да се даде чувство на повисок квалитет).

    1.    анонимен dijo

     Во право си, мојата стегалка отиде толку далеку што мислев и обратно, без сомнение овој ipad е одлично ажурирање, иако на крајот е тоа што го нема 4k, тоа ќе биде трска.
     Се надевам само дека нема да ја зголемат цената на ниво на ipad pro, затоа мора да бидеме среќни што паѓа продажбата на ipad, но цената зависи од тоа како Apple гледа на тоа, ако сака да продолжи правење производ се повеќе и повеќе «премија» и размислување дека малата продажба на ipad се должи на долгиот период на обновување на ipad (дел од причината е), цената ќе се зголеми без двоумење, но има многу од нас кои не се обновуваат поради цената и затоа што нашиот ipad сè уште работи. Да се ​​надеваме дека нема да се искачи премногу!

     Благодарам Хуан и добра статија

     1.    Хуан Колила dijo

      До тебе за коментар ^^