Протекува многу curубопитен прототип на третата генерација на iPod

Компанијата Купертино претрпува низа протекувања во последните месеци кои несомнено ќе нанесат значителна штета во централата. Тимот одговорен за безбедност и информации несомнено ќе претрпи повремено отпуштање во краток рок, а тоа е што некои медиуми веќе одекнаа на непријатноста кај менаџерите на компанијата.

Сепак, она што денес треба да го направиме е да зборуваме за производ кој е веќе доста стар, т.е.Трета генерација Pod Touch, а тоа е што се појави прототип кој има задна камера.

Конечно, моделот iPod Touch од третата генерација објавен во 2009 година со центрирана камера не се појави на пазарот, но е iousубопитно затоа што корисник кој има огромна колекција на прототипови и слични уреди го покажа ова curубопитно откритие на Твитер, тој го идентификува како најдобар од неговата колекција. Вистината е дека ако се земе предвид пластичниот дел од горниот десен дел, имањето центрирана камера е барем спротивно на принципите на пропорција и дизајн што ги користеше Apple во тоа време. Ова веќе беше шпекулирано со шемата за внатрешни работи што ја содржи производот.

Мислиме дека очигледно третата генерација на iPod Touch во внатрешноста имаше „дупка“ токму таму каде што треба да оди камерата на овој прототип, па се чинеше дека е многу близу да стане финалниот производ. Исто така, не сум сигурен зошто Apple конечно ќе одлучи да не ја обезбеди третата генерација на iPod Touch со камера. Така, Apple го вклучи во четвртата генерација придружена со микрофон, да, камери со ниска резолуција, но доволно за FaceTime на пример. И тука имаме уште една приказна за „Епл“ што се појавува малку по малку онаму каде што најмалку очекувате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.