Прошетајте со омилените Покемони во новиот Покемон Гоу

Одг Оди Бади Одг

Лето 2016 година ќе биде лето на Покемон Гоу, игра што ги собори сите рекорди, игра која многумина ја очекуваа и ги револуционираше сите градови на светот благодарение на својот чуден режим на игра во кој GPS е главниот јунак. Игра која ги отвори вестите и весниците кои денес се чини дека го надувуваат својот меур ...

Па тогаш, за да не умре возбуда, момците на Niantic само што објавија вести пред следното ажурирање на Покемон Го ... Следната верзија на Pokémon Go ќе ни овозможи да одиме со партнер за Pokémon (Buddy Pokémon). По скокот ви ги кажуваме сите новости ...

Ова ни го кажаа момците од Ниантиќ во соопштението што го објавија и објавија следно ажурирање што ќе донесе можност за додадете партнер за Покемон на нашиот тренер:

Следното нешто ќе додадеме на Покемон Гоу тоа ќе биде Бади Покемони (Партнер за покемони). Beе можете да ги изберете вашите омилени покемони, така што ова е вашиот партнер, нешто со што ќе отворите бесконечни можности нови награди и искуства. Вашиот партнер Покемон ќе се појави веднаш до вашиот аватар за тренери додавајќи нови бонуси како што е можноста да освоите нови бонбони одење заедно. Можете исто така да го промените вашиот партнер Покемон онолку пати колку што сакате.

Новина што сигурно се обидува да го одржи возбуда Покемони што се формираа во текот на ова лето, а возбуда прилично боцкана токму сега, кога момците на Нијанти треба да оживеат што и да е. Јас лично верувам во тоа да тоа ќе биде интересен потег од компанијатаНа крајот, многу од корисниците на Покемон Го се поранешни играчи на игрите на Нинтендо и ова ќе биде нешто што ги прави патувајте во минатото со одење со вашите Покемони. Keepе ве информираме за ова долго очекувано ажурирање на Покемон Го.

Покемон GO (врска со AppStore)
Покемон GOслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Пепе dijo

    Колку е тажно да се види дека за некои оваа игра е неопходност ...