TranslucentMessages ја прави позадината на апликацијата Messages проlирна

Додека чекаме Apple веднаш да одлучи да спроведе темна или црна тема на iOS, нешто за што се шпекулира уште пред лансирањето на последната верзија на iOS 10 минатиот септември, сите корисниците кои сакаат да го прилагодат својот уред се принудени да прибегнат кон кршење затвор. Претходно веќе зборувавме за измени што ни овозможуваат да ја смениме бојата на иконите што се прикажуваат во лентата за статус, со цел брзо да откриеме кои функции се активираат, а кои не. Денес зборуваме за дотерување што ја претвора позадината на апликацијата за пораки во проucирна, покажувајќи ги боите на позадината што ги воспоставивме на нашиот iPhone.

Овој изменич на програмери од AppleBetas, ни нуди интересна промена на интерфејсот на кој сме навикнати, оставајќи ја настрана белата боја на позадината на апликацијата. Но, исто така, ја менува бојата на позадината на известувањата за пораките, нудејќи ни ја истата заматена позадина како и апликацијата по инсталирањето на овој измени и контактната картичка, така што совршено се интегрира во сè што е поврзано со апликацијата за пораки.

TranslucentMessages не ни нуди опции за конфигурација, бидејќи имаме само можност да ја активираме или деактивираме. За сите оние корисници кои претпочитаат црна тема што ја нуди DarkMessages, треба да го знаете тоа е совршено компатибилен со TranslucentMessages, за да можете да ги искористите двете заедно, покажувајќи ни како резултат на про transирна црна позадина каде што малку можеме да ја видиме бојата на позадината. TranslucentMessages е достапна за преземање бесплатно преку репродукцијата BigBoss и е компатибилна само со сите уреди што имаат инсталирано iOS 10


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.