Не сакате квантифицирани нараквици? Мотив е прстен дизајниран за вас

Монитор за срцев ритам Во повеќето случаи, ако сакаме да ја контролираме нашата физичка активност, мора да носиме нараквица дебела неколку милиметри. Не дека изгледаат лошо, но ако сте личност која сака прстени и сакате да ја контролирате својата активност, Motiv претстави паметен прстен тоа ќе ве натера да заборавите на која било нараквица или паметен часовник, се додека она што ве интересира е само да ја контролирате физичката активност.

Прстенот се вика Мотив, со што се користи истото име на компанијата што го произведува како што тоа го правеше и Пебл во тоа време, меѓу другите. Станува збор за водоотпорен прстен, со Bluetooth, акцелерометар, ЛЕР и оптички монитор за отчукување на срцето, вграден во титаниум, така што има сè што ви треба за да ја замените секоја спортска нараквица на пазарот. Прстенот е дизајниран да биде „тотално дискретен“ спортски квантификатор, нешто што се чини дека ќе го постигнете со изгледот на нормален прстен.

Motiv лансира прстен за спортски квантизатор кој е компатибилен со iPhone

Мотив

Како и повеќето спортски нараквици, и Мотив брои чекори, го анализира спиењето итн., Но наместо да ги прикажува резултатите во дневна, неделна или месечна табела, вашата апликација ни кажува како овие податоци влијаат на нашето здравје.

Друг интересен факт е начинот на кој ќе синхронизираме Мотив со вашата апликација: кога сакаме да ги пренесеме податоците собрани од прстенот на вашата мобилна апликација, сè што треба да направиме е вртете го прстенот на прстот. Толку лесно.

Несомнено, прстенот ветува и сигурно многумина од вас се заинтересирани за неговото купување во моментот, но во моментот гледам два проблеми: од една страна, нејзината цена не е ништо помалку од 200 американски долари, така што ќе мора да размислиме двапати пред да ја купиме. Или, добро, така би било кога би бил достапен ширум светот, бидејќи токму сега може да се резервира - за испорака напролет - во САД од оваа веб-страница. Ако беше достапен во вашата земја, дали би купиле Мотив?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   ФЈЛопесино dijo

    Изгледа интересно, ќе мора да бидеме свесни. Нормално за овие гаџети да работат добро, тие мора да имаат одлична апликација зад себе која добро се синхронизира, што ги покажува податоците добро и е лесна за употреба и тоа е обично кога производителите одат најгрешно. Seeе видиме што ни нуди и како.