Ринг официјално пристигнува во Шпанија за да го заштити вашиот дом

Добро познатата марка на видео домофони и камери за надгледување на домот конечно официјално пристигнува во Шпанија со својот широк каталог на уреди што ќе овозможат вашиот дом да биде под поблизу чуван од кога било. Ринг слета во Шпанија во рацете на главните специјализирани продавници, како што се Фнак или Медија Маркт, како и други онлајн продавници како Амазон и Макнификос или веб-страница на Ринг.

Со цени што започнуваат од 99 €, можеме да избереме уреди што најдобро одговараат на нашите потреби, со тоа што ќе имаме HD видео домофони, надзорна камера со батерија или кабел, за во затворено и надвор, дури и со соларни панели за да може да ги напојувате вашите уреди.

Во Актуалидад iPhone имавме можност да го тестираме Ring Vide Doorbell 2, најпознатиот уред на брендот и кој не само што ви овозможува да контролирате кој ви тропа на врата од вашиот iPhone и iPad, туку и Исто така делува како надзорна камера со сензор за движење. Неговата апликација ве известува за секој упад во вашиот дом со снимање на видеото во облакот Ring за да не изгубите никакви детали.

Покрај овој уред, Ринг пристигнува во Шпанија со:

 • Прстен Видео врата: Единствено решение за домашна безбедност (Направете го тоа сами), со двојни опции за напојување, Wi-Fi конекција, HD видео doorвонче што емитува аудио и видео во живо од влезната врата на куќата до паметниот телефон или таблетот. Достапно од 99 евра на ring.com.
 • Прстен Видео дорбел Про: Ова врвно компактен дизајн на doorвонче на Wi-Fi нуди елегантен финиш со напредни карактеристики, вклучувајќи индивидуален сензор за движење. Со вклучен во пакетот трансформаторот 24 VAC, Ring Video Doorbell Pro се поврзува директно со постојното bвонче на вратата. Достапно за 279 евра на ring.com (се препорачува професионална инсталација).
 • Прстен Видео Doorbell Elite- Првиот производ од ваков вид напојуван преку етернет (PoE), Ring Video Doorbell Elite е професионално видео-ellвоно за врата со чиста линија. Напојуван од Етернет, тој нуди најбезбедна врска во безбедноста на паметниот дом, овозможувајќи ви да останете он-лајн, да работите со напојување и да добиете највисок квалитет на HD видео и аудио директно од прстите на корисникот. Достапно за 499 евра на ring.com (се препорачува професионална инсталација).

 • Прстенеста батерија на камери со рефлектор: Батеријата на прстенести рефлектори е лесна за инсталирање безжична HD безбедносна камера за покривање на ранливите области на куќата што треба да се следат. Кога фотоапаратот открива движење, корисниците добиваат известување на својот паметен телефон, таблет или компјутер, за да видат, слушнат и разговараат со кој било на имотот. Со сите Ring Spotlight Cams, можете дури и да го активирате алармот и да ги вклучите рефлекторите од вашиот паметен уред, без оглед на барањата за напојување и конфигурација. Достапно за 229 евра на ring.com.
 • Соларен панел на батеријата во центарот на вниманието: За да ја наполни батеријата на прстенестата камера на прстенот, Ринг нуди соларен панел на рефлекторната камера, кој заедно со батеријата на рефлекторот нуди континуирано полнење. Со вклучен комплет за ожичување и алат, може да се инсталира за само неколку минути. Достапно за 59 € на ring.com.
 • Прстен во центарот на вниманието камера жичен: Корисникот може да го заштити и следи својот дом со Spotlight Cam Wired, приклучна безбедносна камера со 1080p HD видео квалитет и напреден сензор за движење. Со двонасочна комуникација, широк агол на гледање, ноќно гледање и вграден рефлектор, корисникот може да гледа, слуша и зборува со кој било на нивниот имот од кој било паметен уред. Достапно од 229 евра на ring.com.
 • Рефлектор камера соларна: Потребни се само неколку часа сончева светлина на ден за да се одржи фотоапаратот постојано наполнет. Батеријата на Spotlight Cam се поврзува со соларен панел за постојано полнење. Вклучува и пакет батерии на полнење, така што корисникот секогаш ќе има резервна батерија, доколку е потребно. Достапно за 269 евра на ring.com.
 • Камери со прстенести рефлектори: Моќна, лесна за инсталирање, безбедносна камера за следење на аглите и слепите точки околу куќата. Сопствениците на куќи можат да ги исплашат натрапниците и да ги предупредат соседите ако детектираат сомнителна активност со активирање на брзиот сигнал од сијаличките со голема моќност и сирената за аларм на уредот, емитирана преку звучникот. Достапно за 299 евра на ring.com.
 • Прстен ChimePro: Засилувач за Wi-Fi и doorвонче на врата за уреди со прстен. Chime Pro се вклопува во кој било излез, го продолжува сигналот Wi-Fi и ве известува веднаш кога некој е пред врата. Можете да изберете од повеќе звуци на ringвонење и соодветно да ја прилагодите јачината на звукот. Chime Pro е достапен за 59 € на ring.com.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.