Прстен што ве предупредува на известувања

Lyвонење

Стартапот Lyвонење ни претставува со паметен прстен што се поврзува со нашиот iPhone. Идејата за овој развој е да се покрие пазарот за илјадници жени кои пропуштаат важни телефонски повици, пораки или известувања затоа што не го слушаат нивниот телефон, тој се исклучува во чантата или не можат да го најдат во чантата доволно брзо .

Решението на Релинг е прстен кој ја одржува основната линија за да одговара и не е премногу светкав, но всушност е паметен прстен на висока технологија што е во состојба да извести дојдовни повици, пораки и многу повеќе.

Апликацијата Ringly (сè уште не е достапна) ќе ве поврзе со уредите iOS и Android. Спарувањето се врши преку Bluetooth LE. Оваа апликација дозволува прилагодете ги моделите на светлина и вибрации за различните видови известувања. Овие обрасци се применуваат кога е известена порака, телефонски повик, календарско предупредување, внес на е-пошта или известување од трета страна, па дури и предупредува кога ќе се оддалечите повеќе од 10 метри од терминалот, што помага да не го заборавите.

Прстенестата батерија има времетраење три дена по целосно полнење. Самиот прстен е изработен од 18 каратно злато со полускапоцени камења достапни во црн оникс, смарагд, розов сафир и виножито месечин. Ringly-модели

Кристина Меркандо, ко-основач и извршен директор на Ringly изјави: «Нашата цел е да создадеме производи кои се и стилски и корисни, така што жените ќе бидат горди што ги носат. Ние веруваме дека иднината на уреди за носење се заснова на конструкција на a дискретна технологија која непречено се вклопува во вашиот живот и олеснете го вашиот ден за ден. Колку повеќе го користам мојот Ringly, толку е поблиску до фигура на личен асистент кој ми кажува што да правам, плус е многу забавно да комуницирам со мојот накит.»

Денес Релинг ја започнува својата кампања за претпродажба со А. авансна продажна цена од 145 УСД за прстенот. Е биде достапен во големини 6, 7 и 8. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.