RADIUS X, различен случај за iPhone X

RADIUS X минималистички случај

Дизајнот на iPhone X е необичен. Па, зошто да се обратите за заштитно покритие за цел живот? Бидејќи ни се допаѓаат работите различни, најдобро е да набавите заштитна футрола што се истакнува исто колку и нашиот iPhone X. И ако е тоа што го барате, решението се вика: РАДИУС Х.

Со неверојатен дизајн, претставен е случајот RADIUS X. Овој модел, за разлика од она што ви го нудат различните заштитни футроли на пазарот, Минималистички е, иако терминалот ќе го имате на безбедно место. Дел како што се аглите или фотоапаратот ќе бидат добро заштитени пред падови и удари. Но, сè уште има повеќе.

Кутија за RADIUS X iPhone X

RADIUS X е проект кој е роден во една од популарните платформи за крауд-финансирање на Интернет. Indiegogo без да одам понатаму, и покрај тоа што изненадува по својот дизајн - се состои од две алуминиумски шипки Х со технологија XFrame и сите запечатени со завртки од не'рѓосувачки челик, ќе ги опфати најважните работи на терминалот. Исто така, овој случај е целосно компатибилен со безжично полнење, една од најзначајните карактеристики на новиот бран на телефоните Јаболко

Исто така, сите агли на вашиот iPhone X ќе бидат покриени пред да падне. Уште повеќе, тие ќе имаат мала надминување 4-те точки, така што екранот не допира ниту една површина во кое било време или дека кога iPhone X паѓа на земја лице в лице, влијанието не го прима таблата со допир.

Во меѓувреме, камерата е исто така целосно покриена. Тоа е, тој е единствениот дел што овој РАДИУС Х опкружува комплетен дел од iPhone X. Задната камера излегува од шасијата, така што е повеќе склона кон примање влијанија. Со овој капак нешто се менува и е целосно изолирано. Цената на една единица на РАДИУС Х е САД долар 69 - Околу 56 евра да се сменат - и ќе се испраќаат ширум светот од следниот мај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.