Зголемување на разговорот, пребарување (Најди ги моите) и повеќе вести пристигнуваат со најновото ажурирање на AirPods

Вчера попладне Apple објави нова верзија на фирмверот за AirPods 2, AirPods Pro и AirPods Max. Во оваа нова верзија, компанијата Купертино додава неколку подобрувања во работењето, функцијата за зајакнување на разговорот, поправки на грешки, доаѓањето на функцијата за пребарување за да ги пронајдете AirPods Pro и Max, меѓу многуте други подобрувања.

Се чини дека новата верзија додава добар број промени и вести надвор од типичните поправки на грешки што обично ги добиваме во повеќето верзии. Можеме да кажеме дека тоа е очекувана верзија поради обемот на имплементирани нови функции и пред с because поради 

Како да инсталирате ажурирање на AirPods Pro

За многумина од вас е можно тие да се првите AirPods што ги имате и затоа може да изгледа тешко да ги ажурирате, ништо не е подалеку од вистината. За да го ажурирате AirPods Pro, не треба да правите ништо.

Но, ако сакаме да го натераме ажурирањето или да видиме дали е инсталиран на нашите AirPods, с all што треба да направиме е да ја отвориме кутијата со слушалките во близина на iPhone за да ги спариме, а потоа да пристапиме до Поставки> Општо> За AirPods ProНа Во овој дел треба да ја видите нумерирањето на верзијата, што во овој случај последната е 4A400.

Функцијата Зголемување на разговорот ја користи технологијата за формирање зраци на микрофон и машинско учење за да ги изолира гласовите на луѓето. Изборот на бКористете AirPods Pro и AirPods Max на сличен начин како и AirTags и ви овозможува да ги најдете слушалките во апликацијата Search на вашиот iPhone. Без сомнение интересни подобрувања за кои вреди да се провери дали сме во тек.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Едуардо dijo

  А AirPods 2, како се ажурираат? Зборувате за нив, но не кажувате како се ажурираат. Дали е исто како и со Про?

  1.    Луис Падилја dijo

   Точно исто, автоматски е

   1.    Едуардо dijo

    Совршено, ви благодарам многу.