Умножете ја мобилната покриеност за вашите уреди внатре во куќата со StellaDoradus

iPhone 6s

Сите знаеме тоа мобилните фреквенции имаат проблем да достигнат внатре во зградите: материјалите што се користат во градежништвото формираат понекогаш непремостлива бариера за сигнал кој, понекогаш, пристигнува веќе ослабен со патување на долго растојание од кулата на нашиот оператор. Ова резултира во пад или слаб квалитет на повици (нечуен или нејасен глас) и Интернет врска со брзина што потсетува на нашиот стар модем 56K.

El Засилувачот StellaHome GSM + 4G го решава проблемот „Заобиколување“ на бариерата, односно преземање на мобилниот сигнал во одреден момент надвор од зградата каде што има добар сигнал (бидете внимателни, треба да видиме најмалку три сигнални ленти на нашиот мобилен во тој момент за системот да работи правилно ), и воведување во зградата со добра доза на засилување.

СтелаДома

Овој засилувач се занимава со двете најинтересни фреквенции денес: 900Mhz (фреквенцијата што ја користи GSM за глас од почетокот на дигиталната мобилна телефонија) и 800Mhz (новообјавената мобилна фреквенција што операторите успешно ја користат. За да пренесат 4G). Со ова обезбедувате квалитетни говорни повици и 4G мобилни податоци насекаде во внатрешноста на зградата.

Инсталирањето е прилично едноставноВсушност, тој е дизајниран за да го инсталирате сами: антена е поставена надвор од зградата (обично на покривот), па затоа коаксијален кабел со мала загуба го носи сигналот внатре, до местото каде што е засилувачот. Конечно, внатрешната антена е поврзана со засилувачот, што е тој што го дистрибуира сигналот во зградата. Засилувачот вклучува неколку индикаторски сијалички кои ја олеснуваат инсталацијата.

Комплет СтелаДома

Бидејќи сите оператори пренесуваат GSM (глас) во 900Mhz и користат (или наскоро) 800Mhz за 4G, не е важно со кој мобилен оператор сте денес или со кој сте во иднина: Засилувач на мобилен сигнал StellaHome GSM + 4G работи со сите оператори, истовремено и без да треба да конфигурирате ништо.

Засилувачот вклучува заштитни кола за да се избегне досадната бучава и пречки што другите неквалитетни засилувачи често ги воведуваат во мрежата на операторот.

Засилувачот StellaHome GSM + 4G има 5-годишна европска гаранција, па дури и враќање на парите во рок од 30 дена доколку комплетот не ги исполнува вашите очекувања. Цената на комплетот е 556,00 € Со вклучен ДДВ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хари dijo

  Ви благодариме за написот.
  Но, она што тие го кажуваат не е сосема точно.
  Јоиго, на пример, не користи или ќе ја користи опсегот од 800Mhz во иднина.

 2.   Франциско dijo

  Точно, Јоиго моментално не ја користи опсегот од 800Mhz, неговиот 4G се пренесува со брзина од 1800 Mhz, но другите 3 големи оператори го користат и кој знае што носи иднината?

 3.   Онка dijo

  Не сум сигурен, но разбирам дека во некои земји засилувачите на сигнали без државна лиценца се нелегални. Дали ова би се класифицирало како такво?

 4.   Франциско dijo

  Во Шпанија не е дека тие се незаконски, регулативите велат дека тие мора да бидат инсталирани од мобилни оператори или под нивна одговорност. Во реалноста, ако станува збор за квалитетен засилувач, кој има системи за заштита на мрежата на операторот, никој нема да открие дека го имате и никој нема да ви каже ништо. Друга работа би била ако станува збор за ефтин засилувач што става бучава во мрежата, а потоа поправено дека ве принудуваат да го отстраните.