Ракавици на допир Mujjo, теренски и тактилни ракавици

Зимата е веќе близу и тоа на многу наши територии значи дека температурите паѓаат низ земјата. Носењето ракавици е апсолутно задолжително за повеќето смртници, и ако сте од оние кои ги искористуваат утринските прошетки за да ги достигнат вестите на социјалните мрежи и вести, сигурно сте размислувале за практичноста на тактилните ракавици.

Муџјо не е еден од нашите омилени брендови во додатоци за iPhone случајно, тоа е по своја заслуга и за производи како овие нови ракавици што ќе ви ги претставиме, и кои се додадени на широкиот каталог на тактилни нараквици што веќе имаат сите со заедничка карактеристика, целата нејзина површина е корисна при допирање на екранот на вашиот iPhone, покрај многу внимателен дизајн. Ги испробавме и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Кога зборуваме за тактилни нараквици, тие памучни нараквици ми паѓаат на ум со палецот и показалецот од друга боја за да можат да го допрат екранот на паметниот телефон. Мујо го заврши тоа многу одамна, а неговите ракавици се пример за технолошки производ кој не изгледа како него.. По долго носење на вашите (апсолутно спектакуларни) кожни нараквици за допир што ги разгледав во оваа статија (линк) Не се сомневав дека оваа нова поспортска верзија нема да ме разочара и не погрешив.

Со троен слој и 3M Thinsulate, овие нараквици гарантираат дека вашите раце ќе бидат заштитени од студените температури на зимата и од ветрот. Овој материјал и неговиот спортски дизајн ги прават совршени за секојдневно, па дури и за спортување. Тие се исклучително удобни и ако правилно ја изберете големината (во Муџо.ком имате водич за да го направите тоа без да направите грешка) нараквицата совршено ќе се прилагоди на вашата рака, овозможувајќи ви да го земете вашиот мобилен телефон без страв дека ќе го испуштите и да го користите, па дури и да пишувате кратки пораки без премногу компликации.

Ракавиците се целосно црни, без ознаки освен една на многу дискретниот зглоб на кој пишува „Мујо“. Од внатрешната страна тие имаат силиконски ленти што ќе ви овозможат да зграпчите предмети како вашиот iPhone, без страв од лизгање. Ги користев за играње фудбал и тие се одлични за да не се лизне топката во аутите. Како што реков претходно, тоа се нараквици за сите терени кои се исти за возење мотор, работа или играње фудбал.

И ние го кажавме тоа на почетокот, можете да користите кој било дел од вашата рака за да го допрете екранот на вашиот iPhone, не само првиот и вториот прст, како повеќето ракавици од овој тип. Ова е благодарение на третманот што го добива ткаенината пред да се зашие. да ја направите нараквицата и тоа им овозможува да бидат исти со вашата кожа при допирање на екранот на паметен телефон.

Мислење на уредникот

Новите тактилни ракавици Mujjo се кружен производ што ја комбинира најновата текстилна технологија со совршен дизајн за секојдневна употреба. Отпорен на ветер, со одлична топлинска изолација и многу удобен материјал кој совршено се прилагодува на вашата рака, тие се едни од ретките ракавици кои можат да се пофалат дека се проводни на 100% од нивната површина, за да можете да ги користите вашите пет прста, па дури и зглобовите на прстите, за да го користите екранот на вашиот iPhone. . Неговата цена е многу слична на она што би чинеле нараквици со сличен квалитет без да бидат тактилни, што е точка многу во нејзина корист и идеална за да се даде овој Божиќ. Ги имате на Амазон (линк) за околу 50 €.

Ракавици на допир Mujjo
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
50
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Материјали
  Уредник: 100%
 • Завршува
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Одличен дизајн и материјали
 • Целата нејзина површина е спроводлива
 • 3M Thinsulate за одлична топлинска изолација
 • Силиконски жлебови за добро фаќање на предмети

Contras

 • Тие не се водоотпорни

Galería


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.