Раперот Кание Вест собори рекорд за пренос во живо на Apple Music

Kanye West

Познатиот американски рапер Kanye West го собори рекордот на посети во живо на Apple Music. Ваучер. Досега, с everything е совршено. Но, има нешто што не го разбирам. Можеби стареам да разбирам според какви работи.

Се претпоставува дека успехот на раперот во голема мера доаѓа од стиховите и пораката на неговите песни. Ваучер. Па, она што не можам целосно да го разберам е како неговото живо шоу пред некој ден на Apple Music може да достигне 5,4 милиони посетители, и излегува дека преносот Немав аудиоНа Можеше да се види само како сними дел од својот нов албум „Донда“, но без да слушнеш ништо. Што беше кажано. Можеби сум доволно возрасен за да разберам одредени работи за младоста…

Билборд само пост дека американскиот рапер и продуцент Кание Вест собори уште еден рекорд за пренос во живо на Apple Music. Ако на 23 јули тој веќе го сруши рекордот на посетители на Apple Music во неговата емисија во живо на «Донда»Со 3,3 милиони гледачи, сега речиси го удвои.

Со друг жив базиран на истиот албум, Вест минатата недела имаше огромни 5,4 millones посети во еден пренос во живо. И да бидат работите уште полоши, со посебност: преносот беше без звук, само видео слика.

Сликата на камера без звук што го покажа Вест како работи на неговиот нов албум „Донда“. Тој беше виден како снима вокални нумери, вежба, дури и запира за каснување да јаде. На преносот во живо се појавија и други рапери кои соработуваа при снимањето на албумот, како што се Chance the Rapper, Vic Mensa и Lil Yachty.

Кание Вест веќе неколку месеци работи на својот нов албум „Донда“. Овој нов проект на раперот е веќе во последниот дел од своето производство, па можно е тоа да биде пуштен за неколку неделиНа Тоа ќе биде успех, без сомнение.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.