Plants vs Zombies 2 се ажурира со нови праисториски нивоа

Растенија наспроти зомби 2

Plants vs Zombies 2 е претставена во App Store како една од „Неопходните игри“, оваа авантуристичка и стратешка игра сега има повеќе од 30 награди за најдобра игра, е интуитивен, има систем на водичи што ви помага додека играте и одлична игра. ЕА објави ажурирање за оваа хит игра на платформата iOS. Ажурираната игра доаѓа со некои праисториски нивоа со ажурирани теми и други работи што ќе ги откриете преку новите нивоа, карактери како што се велопирактори, стегосаури и птеродактили. На вкупниот број на нови нивоа што ги добивате во новото ажурирање е 16.

исто така, ќе откриете две нови зомби со нови способности, вклучувајќи го и зомбито Јура Фосилхед, и да се борите против нив, ќе добиете четири нови постројки, вклучувајќи ги главните стрелец на грашок, парфем-салон, примал ногал и фабрика за премиум грапешот, растение кое расејува скокачки проектили, оштетувајќи зомби низ таблата.

Во ажурирањето, ЕА исто така објави борба за храна што ќе започне на 18 ноември, иако играчите можат да учествуваат до 30 ноември, некои од новините за настанот се: две погони за специјално издание, вклучително и враќање на сладок компир, растение кое ги принудува зомби да ја менуваат шината и глуварчето, што може да собори повеќе редови, исто така вклучува и нови зомби со паѓачка тематика кои вклучуваат зомби Турција, крал зомби Гоблер и зомби шефстер.

Постојните играчи Plants vs Zombies 2 ќе го најдат ова ажурирање што ги чека во јазичето Ажурирања на App Store. За нови корисници тоа ви го кажуваме оваа игра е потполно бесплатнаТој исто така нуди набавки во апликација, но не се купувањата што ве спречуваат да играте или да поминувате нивоа, туку наместо тоа, можете да купите пакети со парички, подобри растенија или пакувања за накит.

Растенија vs. Zombies ™ 2 (врска со AppStore)
Растенија наспроти зомби 2 фунтислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.