Револуцијата на GIF: Уште една причина да се префрлите на Телеграм

вести-телеграма-1

Уште еднаш зборуваме за Телеграм повторно, без да ни платите денар како што тврдат некои од вас, за да ви ги понудиме новостите што ги доби апликацијата денес со новото ажурирање. Уште еднаш се докажа дека е најдобрата апликација за размена на пораки во моментот. Сега пред една година, Напишав статија во која ви ги покажав 15-те функции што WhatsApp ги немаше во тоа време, и зошто Телеграмот е многу подобар.

Во рамките на статијата ќе морам да ги додадам новите функции што ни овозможуваат да креираме канали, неодамна додадени и можноста за создавање персонализирани налепници за да ги заживееме нашите разговори преку апликацијата. Да се ​​биде искрен, исто така Јас треба да додадам како точка во корист на WhatsApp можноста да можат да остваруваат аудио повици, во светот владее точка во корист на апликацијата за пораки.

вести-телеграма-2

Јадењето и гребењето започнува, ако сте корисници на Телеграм и сакате да бидат и вашите пријатели, мора да им ги покажете сите предности што ги нуди во однос на WhatsApp и тоа сигурно ќе ги оживее разговорите со вашите пријатели многу повеќе. Друг случај се постарите луѓе, кои со WhatsApp имаат повеќе од доволно за да одржат контакт со своите роднини.

Ако ги прочитавте 15-те причини зошто напуштањето на WhatsApp е добра идеја, можете да видите дека оваа апликација ни овозможува да испраќаме гифови, директно од самата апликација, без да користиме апликација од трети страни за да го сториме тоа. Мора да се признае дека во многу прилики гифовите можат да ги претставуваат нашите чувства многу подобро отколку вообичаените тажни емотикони. Телеграмот, свесен за ова, и даде поголема тежина на оваа функција, овозможувајќи преку претходниот код, брзо пребарувајте ги GIF-ите за да додадете во нашите разговори.

На пример, ако сакаме да додадеме некои гифови на мачки мора да ги напишеме @gif мачки. На горната линија, ќе се појават неколку гифови за мачки на кои можеме да скролуваме за да го избереме оној што одговара на ситуацијата што сакаме да ја рефлектираме. Сите гифови што ги испраќаме ќе бидат зачувани во нов таб на апликацијата за да можеме брзо да пристапуваме до нив за да ги испратиме повторно.

Ако не сакаме да испратиме мачка, можеме да додадеме кој било друг збор, како што се куче, знаме, автомобил, мотор ... единствено ограничување е имагинацијата и gif-банката на Giphy, која ги обезбедува сликите. Но исто така исто така можеме брзо да пребаруваме преку бинг, Јутјуб или Википедија, користејќи ги следниве кодови: @ бришење поими за пребарување во пребарувачот Мајкрософт, @wiki Термини за пребарување на Википедија и @ винова лоза термини за пребарување на YouTube.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ние dijo

  Каква манија имате вие ​​гикоаџиите за да ги убедите другите да користат телеграма и да не губат.

  Корисниците на отпад треба да бидат исто толку тешки со вас

  1.    Игнасио Сала dijo

   Проблемот е што на WhatsApp тешко дека има работи што не се копии на Telegram, освен повици. Покрај тоа, од „Актуалидад Ајфон“ секогаш сакаме да им ги понудиме најдобрите опции на сите наши читатели и „Телеграм“ во моментов е најдобрата апликација за пораки на пазарот далеку и јас се повикувам на фактите.

   1.    Хозе Боладо dijo

    Дали сте пробале телеграма? Зошто мислам дека не, тој дава илјада вртења на whatsapp течно и повеќе не зборува за сите функции, како што е можноста за елиминирање на мемориската меморија на секој разговор или групи, можноста за испраќање датотеки и можност за испраќање на слика со неговиот роден квалитет.

   2.    Рафа dijo

    Што WhatsApp го копира телеграмот? Јајајајаџајајајајајајааааа

 2.   Означи dijo

  Го сакам телеграмот. Секој пат кога ќе се моли користејќи повеќе луѓе за одличните функции што ги има и WhatsApp ќе биде сиромашен и монотон ... (што веќе е)
  Прашање на време…

  Друг детал што треба да се додаде, е тоа што во iOS можеме да зачуваме gif во нашата ролна (но знаеме дека во iOS не игра gif внатре во Photos), но ако ви се случува да го испратите од Telegram, тоа функционира совршено !!!

  Без сомнение, најдоброто од сите и не се сомневам дека тие носат поиновативни и подобри работи од другите.

 3.   Xavier dijo

  Како што велите, предностите на телеграмата се многу, за мене најдобро е што можам да користам телеграма на компјутер или таблет покрај мобилниот, што WhatsApp не го прави.

 4.   Карлос dijo

  Нека секој го користи оној што го сака !!! Сега обидот да се продаде едниот за возврат за другиот не е информирање, тој се обидува да наметне! WhatsApp е најдобар, без сомнение, не затоа што има повеќе прилагодувања (бидејќи ако Андроид беше подобар за ова прашање, тоа ќе беше подобар оперативен систем отколку iOS, бидејќи тој исто така нуди многу повеќе прилагодување) тоа е подобро затоа што собира многу повеќе корисници и затоа што го нуди она што го ветува со голема стабилност (сите корисници на iOS знаат совршено како да ја ценат таа стабилност) и да ... Многу стабилност вклучена во повиците! И сега разбраниот гик ќе скокне велејќи дека Телеграм има поголема стабилност ... Ако Телеграм имаше ист број активни корисници, ист број на пораки во минута и издадени повици, би сакал да ја видам таа стабилност таму каде што би била .. .

  1.    Слика на зачувачот на Рафаел Пазос dijo

   Добрата работа кај тимовите за развој на телеграми… Тоа е со отворен код, со кој било кој развивач во светот може да програмира во телеграма, тоа е повеќе што телеграмата ви ја кажува и ја објаснува својата историја малку, со што флуентноста нема да биде проблем, забележете дека андроид whatsapp има повеќе ажурирања отколку на iOS и не е со отворен извор .. Господата на Фејсбук носат вести и хорадс што многумина од нас не ги користат, на пример јас не користам повици, и секогаш ми се јавуваат на улица и тоа ме допира , затоа решив да го избришам WhatsApp и од многу други причини, и сега сум со Telegram, за мене Telegram ќе испрати многу објави, тоа е само прашање ... дали WhatsApp е подобар за неговите активни корисници? Тоа ќе мора да се види ...

   Поздрав и прегратка

 5.   Восхитувајќи се dijo

  Телеграмот го користат 4 корисници за да формираат групи и да си испраќаат едни на други гиф на Лорд Брејдер во танга.

  За вас играчите

 6.   Ангел dijo

  Најдоброто нешто во врска со Телеграм is .. е што никој не е вистина, никој не користи Телеграм, јас останувам со Whats затоа што СИТЕ го користат или поточно целиот мој свет… како и Фејсбук… едноставно мислење .. Користев Телеграм некое време, но никој не го стори тоа Јас користев ... па го тргнав од мојот iphone.