Новиот iPad mini сега е достапен за претходна нарачка на Амазон

Заедно со презентацијата на iPhone 13, наспроти сите шанси, Apple го објави долгоочекуваното обновување на iPad mini, модел кој го задржа истиот дизајн како и првата генерација која беше лансирана на пазарот во 2012 година. Оваа нова генерација сега може да се резервира преку Амазоny од Apple Store.

Главната новина што ја нуди новиот iPad mini е дизајнот, a дизајн многу сличен на оној што се наоѓа во iPad Air, што овозможи да се прошири големината на екранот до 8,4 инчи за 7,9 од петте претходни генерации.

Со промената во дизајнот, новиот iPad mini, iPad mini од XNUMX -та генерација, има поместено копче за дома со Touch ID до врвот на уредот. Покрај тоа, тој исто така вгради компатибилност со втората генерација Apple Pencil.

Треба да се запомни дека петтата генерација iPad mini беше прва од оваа палета што беше компатибилна со Apple Pencil, но од првата генерација, што претставува нова инвестиција (115 евра повеќе) ако потекнуваме од претходната генерација и дека без сомнеж нема да им биде смешно на корисниците на овој модел.

Во внатрешноста на шестата генерација iPad mini, го наоѓаме процесорот A15 Bionic, the истиот процесор што можеме да го најдеме во целиот опсег на iPhone 13На Покрај тоа, количината на RAM меморија е зголемена, достигнувајќи до 4 GB.

La предна камера исто така, се подобри достигнувајќи 12 MP со ултра широк агол и портата за полнење станува USB-C, што ни овозможува да ги прошириме можностите за поврзување на овој уред, како и целиот опсег на iPad Pro.

Почетно ниво iPad mini, со простор до 64 GB Има цена од 549 евра и тоа е на располагање за вашата резервација и на Амазон како преку Apple Store.

И запомнете, денес во 14:00 часот ќе започнат резервациите за моделите iPhone 13 и iPhone 13 Pro.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.