Apple објавува пет реклами на кои се прикажани апликациите на Apple TV 4

реклама-јаболко-телевизија

После објавувањето на неколку објави за Apple Watch, за функцијата „Еј Сири“ и камерата iPhone 6s, меѓу другото, на ред дојде и Apple TV на XNUMX-та генерација. Како што веќе знаете, новата сет-топ-кутија за каснатото јаболко е тотално различна од претходниот модел, благодарение на, пред сè, на фактот дека има своја App Store од која можеме да преземаме секакви апликации, иако на момент ги нема онолку колку што чекаат. Се објавени 5 реклами, сите долги 15 секунди, што ги имате подолу.

Дизни бесконечност 3.0

Првата најава е за Дизни Инфинити 3.0, новата рата на оваа кутија со игри што стигна и до ТВ на Apple. Во овој тип на игра се гледа дека Apple TV 4 ќе означи пред и потоа во видео игрите. Нема да биде оваа година, но верувам дека конзолите ќе исчезнат за да станат сè-во-едно. Во тоа време.

HBO СЕГА

Во оваа реклама можете да видите сцена од мега добро познатата серија „Игра на тронови“, серија што дури и јас препознавам дека не сум видел ниту една минута од ниту една епизода. Оваа сцена (или што и да е) се користи за презентирање на апликацијата HBO NOW што е достапна и за ATV4. HBO е еден од најпопуларните кабелски и сателитски телевизиски канали во САД.

Асфалт 8

Во следната реклама ја гледаме една од најдобрите игри со автомобили (за мене) од App Store што е достапна и за четвртата генерација на Apple TV. Ако не го знаете, препорачувам да го преземете дури и ако е за iPhone. Вреди.

Netflix

Како би било поинаку, Нетфликс е исто така на Apple TV 4, иако оваа апликација веќе беше за претходните модели. Со Нетфликс, кој пристигна во Шпанија пред само еден месец, можеме да гледаме неколку серии и филмови во стриминг.

Crossy Road

Конечно, гледаме најава за игрите што беа презентирани заедно со четвртата генерација на Apple TV во главниот септември, Crossy Road. Играта е скоро иста како на iOS, со единствена разлика што можеме да играме со пријател или роднина што можеме да го погодиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Шон_Гц dijo

    Но, кој заебан играч секогаш го користите денес iPhone ??? Дека се фатени, кога станува збор за поставување на цел екран и оставање, колку е лесно да се користи YouTube и тоа е тоа!