Aura Strap е паметен ремен за Apple Watch и сега може да се резервира

На истиот настан во Лас Вегас, но пред една година долго се зборуваше за поводник наречен Аура, поточно паметниот ремен Аура. Ова не е нормален каиш за Apple Watch и сите оние кои не знаат за што зборуваме, можеме да кажеме дека овој каиш лансиран сега и официјално додава серија сензори на делот од каишот кои се способни да извршат анализа на нивоата на хидратација и составот на телото.

За да ги собереме овие податоци, нашето тело ги користи електричен систем за биоимпеданса, нешто во што тие веќе имаат искуство во Аура, бидејќи од нејзиното основање во 2016 година тие имаат неколку производи слични на овој додаток што штотуку го лансираа за Apple Watch, Аура Бенд. Ова е каиш што во 2018 година собра скоро 110.000 УСД во кампања на Кикстартер и ни овозможува да го следиме составот на телото, нивото на хидратација, активноста и срцевиот ритам. Во овој случај, Aura Strap е различен, бидејќи преку апликација ги собира податоците на нашиот Apple Watch од моделот Series 4.

Достапно во три бои и цена од 99 долари

Во моментов, ременот Аура за Apple Watch е достапно за резервација за 99 УСД на официјалната веб-страница и го наоѓаме во боите црвена, зелена, црна и сива. Во полето наоѓаме сè што ви треба за негова употреба и што го има целосна компатибилност со апликацијата Apple Health, но исто така има своја апликација што ја наоѓаме во App Store тотално бесплатна (оставаме врска на крајот). Достапен е и за моделите 38/40 mm или 42 / 44mm и логично е водоотпорен со сертификација IP 68.

Батеријата на овој ремен е од типот (CR1620) така што според самата компанија ќе имаме тивко до 6 месеци автономија. Со вклучено, можеме да имаме повеќе податоци за нашето тело и особено интересни детали за хидратација, мускули или маснотии што ги имаме во организмот. Лентата може да се резервира сега и ќе биде подготвена да биде испратена до првите купувачи на почетокот на следниот месец во април.

Апликација АУРА (врска со AppStore)
Апликација АУРАслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.