Решавајте математички проблеми со вашиот паметен телефон камера исто како што тоа го прават во Ел Хормигеро

Фотомат Ел Хормигеро

Постојат илјадници и илјадници апликации засновани на идеи што дуваат умНавистина се развивачите кои со своите идеи го прават одличен концептот на паметниот телефон, што само по себе би било далеку од тоа како го познаваме денес.

Примери за нив се погледот вечерва во популарната телевизиска емисија Ел Хормигеро, во Антена 3, апликација што дозволува решавајте математички операции користејќи ја камерата на вашиот паметен телефон или таблет, и бидејќи тие не спомнале за каква апликација станува збор, ние ќе ви кажеме.

Апликацијата воопшто не е нова на пазарот, нејзината прва верзија датира од 17 Октомври на 2014Сепак, програмерите му дадоа добра поддршка и секогаш одржуваа модерен и чист интерфејс, што овозможува дека и денес продолжува да изненадува многумина и покрај тоа што има 2 години.

Фотомат Ел Хормигеро

Поточно, апликацијата се повикува Photomath, и дозволува дека со камерата на нашиот паметен телефон или таблет можеме брзо да решиме од собирање и одземање, преку иницијации до пристигнување до деривати и интеграли, да, тие мора да бидат во читлив дигитален извор, оние направени со рака не работат (да оние на испит 😉)

Подолу имате врски, и за iOS (iPhone и iPad) како за Андроид:

Андроид верзија

Како да не е доволна нејзината неверојатна функционалност, оваа апликација е за употреба ЗГОЛЕМЕН и на iOS и на Android, иако од друга страна тие вклучуваат плаќање во апликација кои ни овозможуваат единствено и исклучиво да им ја покажеме нашата поддршка на развивачите во форма на економска благодарност, нешто што ќе им помогне да ја подобрат апликацијата како што правеа досега и ќе ни овозможи да бидеме благодарни што можеме да ја користиме апликацијата исто толку фантастична како оваа без никаков трошок.

Па сега тоа ја знаете финтата Вие нема да морате да го повикувате Хозе Боно за да ви помогнеме со вашите вежби, сè ќе биде да го извадиме нашиот паметен телефон и уште еднаш да ја видиме огромната корисност на овие уреди Не користете го за да лажеш!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ЈПЦ dijo

  Станува збор за апликација која се појавува на пазарот од 2014 година. Таа е многу добра, но мораа да ја извадат во мравјалник за луѓето да дознаат.

 2.   Рики Гарсија dijo

  „Правиш со рака“, оди со „Н“,

  1.    Хуан Колила dijo

   Туше, добро видено, благодарам за допирот, што прави брзањето ах

   1.    espetec78 dijo

    Допир не допирај, хехе. Ви благодариме за статијата, поздрав!