Procreate Pocket станува компатибилен со 3D Touch

потомство-џеб

Претходниот месец, Почнат Џеб доби големо ажурирање што му овозможи компатибилност за цртање со Apple Pencil на iPad Pro. Денес повторно се ажурираше, правејќи нешто слично, но за iPhone 6s и iPhone 6s Plus. Во случај на најновиот паметен телефон од каснатото јаболко, Procreate Pocket додаде поддршка за системот за препознавање притисок познат како 3D допир, додавајќи кратенки на почетниот екран.

Покрај кратенките, новата верзија на Procreate Pocket ја разликува и силата што ја применуваме во секој притисок, што ќе ни овозможи да направиме подебела линија ако притиснеме посилно или пофино ако притисокот е помек. Оваа функција, која исто така може да ни се најде ако ја користиме со прст, е особено позитивна за оние кои користат компатибилен игла за да цртаат на својот iPhone поради природноста во моментот на цртањето.

Покрај поддршката за 3D Touch, Procreate Pocket сега има мајчин стан за Apple Watch. Со Apple Watch кој користи watchOS 2.0 можеме да ја користиме палетата Procteate, што ни овозможува да користиме дигитална палета што работи во тандем со апликацијата Procreate Pocket на iPhone.

Новата верзија на Procreate Pocket исто така вклучува нови гестовикако што е можноста за враќање на промените со притискање со два прста, повторување со притискање со три прста и префрлување на цел екран со допирање со четири прста. Покрај тоа, сега се пристапува до Alpha Lock од менито со опции, а не со лизгање како во претходната верзија. Лентата со алатки iPad е достапна во режим на пејзаж за кој било iPhone од iPhone 5 наваму или, што е исто, со кој било iPhone 4 инчи или повисок.

Конечно, и како и секоја апликација или ажурирање на системот, ажурирањето на Procreate Pocket вклучува подобрувања во перформансите, што во овој случај ја прави апликацијата побрза и поправени грешки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.