Runtastic Moment, елегантен часовник за оние кои сакаат да ја следат нивната активност

Ако зборуваме нараквици за активностСигурно многумина од вас сфатија дека на естетско ниво, огромното мнозинство остава многу да се посака. Тие се добри за спорт, но за ден за ден, тие не се вклопуваат во многу сценарија поради нивните светли бои, слаба батерија и сомнителен дизајн.

За да се реши овој проблем, Рунтастичен момент, витаминизиран часовник отпорен на вода (потопен до 100 метри) што ќе ја сними целата наша дневна активност, со најдобар дизајн и со автономија до 6 месеци. 

Рунтастичен момент

Вкупно има 4 различни колекции на Runtastic Moment во зависност од нашите вкусови:

Рунтастична забава во моментот

Со алуминиумско куќиште, стакло отпорно на гребење и а удобен силиконски ремен, Забавата во моментот е дизајнирана за сите оние активни и разиграни. Достапен е во четири бои - малина, слива, песок и индиго и неговата цена е 129,99 евра.

Рунтастичен момент основен

Слично на моментот, забавата има поголемо лице и е достапна во беж и црн за 129,99 евра.

Рундастичен класичен момент

Со дизајн чист и поедноставен стил, Moment Classic има куќиште од не'рѓосувачки челик, стакло отпорно на гребење и кожен ремен, достапен во сребро, злато и розово злато за 199,99 €.

Рунтастичен момент елита

Наменета за пософистициран изглед, Moment Elite нуди куќиште од не'рѓосувачки челик, стакло отпорно на гребење и лента од црна кожа и текстил висок квалитет за 199,99 евра.

Како што можете да видите, различните дизајни на Runtastic Moment никогаш не откриваат дека гледаме часовник што ја регистрира нашата активност. Само малиот сфера на дното ни дава индиции за тоа и тоа е дека во неа, ќе можеме да го видиме дневниот напредок на целта што ја воспоставивме (чекори, калории, активни минути).

Кога е време за спиење, треба да го притиснеме единственото копче што го има копчето за активирање на режимот на мирување. Во тоа време, часовникот ќе вибрира веднаш и иглата на малото бирање ќе се премести во положбата на Месечината и часовникот ќе започне. анализа на фаза на спиење. Кога ќе се разбудиме, повторно го притискаме копчето и подготвени сме да започнеме нов ден.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Секако, има Поврзување преку Bluetooth да понуди автоматско поставување на времето и подетално да ги прегледува податоците снимени од часовникот, сето тоа благодарение на Апликација Runtastic Me која некогаш беше објавена за нараквицата Орбит и сега е ажурирана за да биде компатибилна со Моментот.

Рунтастичен момент е тука достапно од денес и можете да го најдете во веб-страница на компанијата. Исто така, наскоро ќе допре до овластени дилери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Сериозно? dijo

  Оди часовник кукавица, тие исто така го доставуваат за 6 недели, за тоа го купувам новиот Gear S2, кој е кул.

  1.    U dijo

   Секако, бидејќи ја копираа круната на „Епл Воч“ «кул чекан. Самсунг цица.