Runtastic Moment Classic, анализа на овој часовник со носен воздух

рунтастичен-момент-класичен-2

Индустријата за носење цвета. На пазарот има се повеќе нараквици за активности и паметни часовници, со тоа што Apple Watch е оној кој најдобро се интегрира со iOS далеку. Сепак, може да има луѓе кои претпочитаат едноставен монитор за активности без да мора да го полнат уредот секој ден или да се откажат од прекрасен дизајн.

Тука влегуваат новите Часовници со рунтастичен момент, прилично широк спектар на дизајни за сите вкусови што има за цел да го покрие тој јаз што постои помеѓу нараквицата за активности и паметниот часовник. Неколку дена го тестираме класикот, бидејќи, поради моите лични вкусови, имам тенденција да избирам часовници кои се малку преоптоварени и со елегантни дизајни, за цел живот и повеќе или помалку, Runtastic Moment Classic ги исполнува овие простории. Ајде да видиме како е подетално.

Отстрани

Отклучување Рунтастичен момент

Runtastic Moment доаѓа во пакување доста слично на нараквицата за активности на компанијата. Кутијата не е вообичаена за часовник и наместо тоа, наоѓаме а про clearирен пластичен меур што ни овозможува да го видиме изгледот на часовникот.

Додека ја отвораме оваа кутија, сфаќаме дека во овој дел, Рунтастик можеше да го разработи уште малку. Зборуваме за часовник од 199 евра и има одредени детали за кои требаше повеќе да се внимава во презентацијата. Шрафцигерот е залепен на внатрешноста на картонот, кутијата не вреди да го чуваме часовникот безбедно кога не го користиме или ставаме друг, итн.

Јас разбирам дека најевтиниот модел може да си дозволи такво пакување, но чини 199 евра, тоа ни остава а почетно чувство малку ладно дека за среќа, исчезнува кога ќе го имаме часовникот во рака.

Откако ќе ја отстраниме целата содржина на полето, ќе го најдеме ова:

 • Клучен часовник „Рунтастичен момент“
 • Шрафцигер
 • Четири завртки за замена за капакот на кутијата
 • Прирачник

Прв впечаток

Рунтастичен момент

Часовникот во рака е многу убав, барем ми се допаѓа. Неговиот Куќиште од полиран челик 42 мм во дијаметар му дава елегантен, класичен и софистициран допир заради различните рамки.

Декорацијата на бирачот е исто така многу едноставна и без важничене. Едноставно мала сфера на дното ќе служи како референца за контролирајте ја дневната активност што ја извршуваме додека не се исполни целта поставена во апликацијата. Очигледно, оваа едноставност нè принудува да се свртиме кон iPhone кога сакаме да видиме подетална статистика како што се растојание, број на чекори, време на активност итн. Јасно е дека ако сакате да игра спорт, можеби треба да се обложите на Рунтастична орбита.

Рунтастичен момент

Единственото копче од десната страна на часовникот е наменето за активирајте дневник за спиење. Ние го притискаме неколку секунди и мекото вибрирачко известување ќе покаже дека сè е подготвено да легнеме, покрај тоа, иглата на бирачот ќе покаже на Месечината и тоа исто така ќе служи за да се знае дека Рунтастичниот момент е во ноќен режим. Кога стануваме наутро, ја повторуваме операцијата со притискање на копчето и снимањето на дневната активност започнува повторно.

Рунтастичен момент

Лентата на овој модел на Runtastic Moment е црна кожа, многу дискретно. Токата повторно ја покажува полираната челична завршница и на него е врежано логото на компанијата. Еден детал што ми се допадна во прерамката е дека игличките што го прицврстуваат на куќиштето за часовник може да се отстранат без потреба од алат, што го олеснува неговото менување за кој било друг со иста големина.

Во однос на автономијата, рано е да се има референца, но Рунтастик го ветува тоа литиумската батерија CR2430 ќе трае неколку месеци без да мора да го менуваме, нешто што можеме да го сториме сами со вклучениот стандарден шрафцигер и малку вештина. Несомнено, отсуство на екран со осветлување и употреба на Паметен Bluetooth помага да се постигне траење на батеријата сè додека, како и секогаш, тоа ќе зависи од бројот на пати што ќе го синхронизираме часовникот со iPhone.

Рунтастичен момент

Да завршиме, на дното можеме да видиме некои карактеристики на часовникот, иако можеби оној што најмногу интересира е неговиот водоотпорност до 100 метри длабоко

Како што може да се види, Runtastic Moment е часовник со воздух на монитор за активност. Мислам дека има доста луѓе кои сакаат да ја забележат својата секојдневна активност, но како ityубопитност и овој производ е совршен за тоа бидејќи неговата автономија е добра, останува незабележана и може да се потопи во вода без проблеми.

Рунтастично ме

За да ги знаеме снимените податоци подлабоко, ние го синхронизираме iPhone со Апликација Runtastic Me и подготвени. Часовникот е способен да складира активност седум дена без прекини, па дури и не е потребно да се синхронизирате со мобилниот секој ден.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Рунтастична цена на моментот

Рунтастичен момент

Како што реков претходно, моделот Classic чини 199 евра иако има повеќе модели за избор и освен од естетски причини, функционалностите се идентични во сите опсези:

 • Рунтастична забава во моментот: 129 евра
 • Рунтастичен момент основен: 129 евра
 • Рундастичен класичен момент: 199 евра
 • Рунтастичен момент елита: 199 евра

Освен моделот Elite, останатите се исто така достапни во различни нијанси за да се избере оној кој најмногу ни се допаѓа.

Заклучоци

Рундастичен класичен момент
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
199
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Квалитет на производство
 • Автономија и водоотпорност
 • Многу дискретно
 • Прецизност

Contras

 • Допир на странично копче
 • Безбедносно пакување
 • Зависност од мобилниот за да можете да го поставите времето (можно наспроти долгорочно)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Феликс замора dijo

  Здраво, би сакал да ми помогнете во решавањето на моите проблеми со поврзаноста помеѓу мојата елита на Runtastic Moment и мојот iPhone SE. Ти посакувам СРЕНА ГОДИНА ...