Апликацијата Runtastic е ажурирана за да ја поздрави Orbit, нејзината нова облека што може да се носи

Денес Runtastic ја ажурираше својата главна апликација за да го поздрави својот нов носен, Рунтастична орбита. Дизајниран како нараквица за активност, овој нов уред ќе снима сè што правиме во текот на денот, собирајќи податоци како што се бројот на преземени чекори, потрошените калории, времето што сме биле активни, квалитетот на спиењето или поминато растојание.

Сите овие податоци можат да бидат прегледани подетално преку новите Апликација Runtastic Me, апликација создадена за управување со нараквицата и за да може да поставува аларми за треперење или сигнали за неактивност. Оттука можеме да видиме преку детална графика, сите записи што нараквицата ги чува во својата меморија во текот на целиот ден.

Рунтастично ме

Ако сме редовни спортисти, главната Runtastic апликација се синхронизира со нараквицата Орбит до покажете ги во реално време главните податоци на нашата рутина тренинг сесија, со што ќе избегнете консултација со екранот на iPhone за да откриете вообичаени податоци како времето што сме биле на сесијата, поминато растојание, моментална брзина, просек, калории итн.

Покрај тоа што е многу важен столб на нашите спортски сесии, новата нараквица Runtastic Орбит има уште една серија на забележителни точки како што е нејзината водоотпорен на длабочина до 100 метри, неговиот задно осветлен екран, магнетскиот полнач или можноста за размена на нараквиците за да изберат една од различните бои што се достапни.

Ако сакате да ја надополните вашата апликација Runtastic со новата нараквица, веќе можете да ја купите на официјална веб-страница на компанијата. Подолу имате и врски до преземете Runtastic и Runtastic Me на вашиот iPhone и проверете ги новостите достапни во двете апликации:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.