Just Dance Now доаѓа на Apple TV 4. Ајде да танцуваме!

 

само-танцува-сега-2

Дека Apple TV на XNUMX-та генерација ќе може да направи многу работи не е тајна. Малку по малку апликациите пристигнуваат на продавницата за апликации tvOS (веќе има повеќе од 2600 достапни апликации) и сега е достапна една од игрите што може да ги оживее нашите состаноци со семејството или пријателите. Ова е верзија на Apple TV на Само танцувај сега, апликација во која ќе треба да ги имитираме движењата на примерокот карактер за да покажеме колку сме добри танцување и истовремено да се натпреваруваме со нашите пријатели.

Механиката на Just Dance Now е многу едноставна: ние ќе го одржиме Siri Remote со десната рака и мора да ги имитираме движењата што ги прави ликот на екранот. Во долниот десен дел гледаме цртеж на важните движења и токму таму треба да погледнеме прв пат за да го направиме вистинскиот чекор во вистинското време. Но, добрата работа кај Just Dance Now е што можете да поврзете повеќе партнери. Треба само да имаат iPhone и апликацијата е инсталирана за да се приклучат на забавата. Колку повеќе толку повесело.

само-танцувај-сега

Just Dance Now е бесплатна апликација, но потребна е претплата за да може да уживате во комплетниот каталог, каталог кој во моментов има повеќе од 200 песни. Ако не сме претплатени, ќе имаме на располагање само една бесплатна песна, што е доволно за да ја тестираме апликацијата и да си поминеме убаво, но малку повеќе. Кога сме го танцувале неколку пати, нема ништо ново.

Можеме да се претплатиме на Just Dance Now 1 месец за 3.99 €3 месеци за 9.99 €1 година за 24.99 €. Ако веќе бевме претплатени дека танцувавме во која било од нејзините достапни верзии, нема да мораме повторно да ја плаќаме претплатата. Сè што треба да направите е да ја започнете апликацијата со Apple ID што беше претплатен на Just Dance Now. Постојат и песни што можеме да ги отклучиме со монети што се добиваат со интегрирани набавки.

Дали апликацијата вреди за она што тие го бараат за претплата или не е одлука на сите. Она што е јасно е дека ќе има смеа, а уште повеќе ако некој пријател или роднина се приклучи на забавата малку несмасен или едноставно смешен. Најдоброто нешто е што ќе го пробате сами. Seeе видите како се смеете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Шон_Гц dijo

  Јас го пробав и многу добро, новата јаболко-бубачка е на добар пат, чудо, многу задоволна од тоа.

 2.   34820 dijo

  кевни