Само танцувајте сега достапно за Apple TV

Само-танцува-сега-1

Една од најпопуларните и зависни игри сега е достапна на Apple TV: Just Dance Now. Сега може да уживате во најпродаваната серија на музички видео игри на сите времиња на вашиот телевизор користејќи го вашиот Apple TV со Сири далечинскиот управувач или вашиот паметен телефон, и на тој начин да можете да уживате во песните на Само танцувајте сами или во друштво на вашите пријатели. Забавен начин да се споделите со сите ваши пријатели со добра смеа додека ги покажувате своите вештини како танчерка (или не). Ние ви даваме повеќе детали за тоа како работи играта и врската за преземање од App Store веднаш по скокот.

Преземајќи ја апликацијата, играчите ќе имаат непосреден пристап до ограничен број бесплатни песни. За да се добие целосен каталог на песни и ексклузивна содржина, играчите ќе можат да ги изберат најсоодветните од различните достапни модалитети за претплата. Играчите кои веќе купиле претплата на верзијата за мобилен уред, сепак ќе можат да ја користат со Apple TV, така што нема да мора да плаќате двапати за да уживате во отклучената содржина. Играчите исто така ќе имаат можност да отклучуваат песни „на барање“ за да создадат свои плејлисти со купување валути во игра.

Само-танцува-сега-2

Каталогот „Само танцувај сега“ за Apple TV се одликува со неговото претставување над 200 песни од каталогот „Само танц“, така, забавата е повеќе од сигурна. All About That Bass од Меган Трејтор, alsивотни од Мартин Гарикс, Вината од Калвин Харис, Роден на овој начин од Лејди Гага и Мистер Саксобат од Александра Стен се само неколку примери од песните што можете да ги најдете во оваа игра на Убисофт. Како што рековме, тоа е потполно бесплатна игра за преземање на сите ваши уреди, иако има интегрирани набавки за отклучување повеќе песни.

Само танцувајте сега (врска со AppStore)
Само танцувај сегаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.