Само 10% од квалификуваните корисници ја активираа бесплатната година на Apple TV +

Дали сте добиле порака во последните неколку недели со потсетување да го активирате пробниот период на Apple TV +? Дали сте го активирале? А. пробен период што ни овозможува да уживаме во Apple TV бесплатно 1 година, се додека сме купиле нов уред од минатиот септември. Парадоксално, дури и Apple ни нуди 1 година бесплатно, тоа го тврдат некои американски аналитичари само 10% од корисниците што ги исполнуваат условите за бесплатен пробен период од оваа година го активирале. По скокот ви кажуваме повеќе за овие статистички податоци.

И вистината е дека податоците се загрижувачки со оглед на конкуренцијата на момците од Купертино во однос на стриминг на видео. Според американските медиуми има Три можни причини зошто Apple TV + станува толку лошо прифатен и покрај слободната година:

 • Има лможноста Епл ефикасно да не го промовирал Епл ТВ + и покрај тоа што има 1.5 милијарди уреди подобни за овие промоции.
 • „Епл“ намерно ќе ги ескалираше промоциите да се ублажат негативните влијанија на корисниците кои ќе решат да ја напуштат услугата.
 • Apple TV + не се прави познат, можеби поради неговиот ограничен каталог, за разлика од лансирањето на Дизни + (кој компаративно постигна 10 милиони претплатници за 1 ден, и покрај тоа што понуди двонеделен бесплатен пробен период во споредба со годината што ја нуди Apple).

Seeе видиме дали Apple добива повеќе корисници врз основа на новите додатоци во каталогот, каталог кој, иако ветува многу со тоа што има големи starsвезди, треба да се натпреварува со Нетфликс, Амазон, ХБО и новиот Дизни +. Одлични конкуренти да се соочат со добра содржина и пред се со добра промоција,


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дејвид dijo

  Друга причина е што од 2017 година па натаму нема апликација за јаболко + телевизија за паметни телевизори.
  Само Самсунг и ЛГ 2018-2020 имаат апликација, ако сакам да видам филм сакам да го направам на тв а не на ipad или iphone?

  Се надевам дека ова е поправено или ставете воздушна игра како во 2018 година.