Како да направите логото на Apple на iPhone 6 и 6s да светне

осветли-го-јаболкото-од-iPhone6-со-овој-комплет

Една од карактеристиките што отсекогаш го привлекуваше вниманието на лаптопите на Apple е осветленото јаболко, недвосмислен знак дека се соочуваме со Apple. Многу се Корисниците на iPhone кои секогаш посакувале да можат да уживаат во осветлено јаболко на задниот дел од вашиот уред, но досега „Епл“ не се залагаше да се понуди.

Моделите iPhone 4 и 4s беа првите модели кои можеа да уживаат во ова јаболко осветлено со LED диоди. Идејата да може да се осветли задниот дел на iPhone никогаш не излегол од мода И од време на време се појавува нов систем што ви овозможува да го направите тоа, односно пред да мора да го расклопите скоро целиот телефон за да можете да го направите тоа, но ако сте мајстор и имате многу трпеливост, можете уживајте во многу оригинален iPhone и тоа сигурно ќе го привлече вниманието од сите околу вас.

YouTube @theunlockr Тој преку својата веб-страница ни нуди DIY комплет (тој сам) со кој можеме да го смениме металното задно јаболко на нашиот iPhone за друго осветлено. Големината на овој додаток тој е толку тенок што воопшто не влијае на работата или големината на компонентите на терминалот, како што е батеријата, под која треба да ја поставиме. Покрај тоа, потрошувачката на батеријата е минимална, бидејќи струјата неопходна за неговото работење е предодредена да ја вклучи.

Иако резултатот е фантастичен, како што можеме да видиме на видеото, Мора да се земе предвид дека овој процес елиминира секаков вид гаранција што нашиот уред го имаше или надвор од фабриката или преку Apple Care. Ако размислувате да го ажурирате вашиот iPhone на следниот модел, а сегашниот е iPhone 6 или 6 Plus кој ќе остане без гаранција и неговата дестинација ќе биде роднина, имате идеален уред да го пробате овој фантастичен комплет.

Можеме да го купиме овој комплет за осветлете го јаболкото на вашиот iPhone за 29,99 УСД за iPhone 6 (и) или за 32,99 УСД ако нашиот iPhone е Плус 6 (и). На истата веб-страница Можеме да го најдеме и комплетот за додавање на осветленото јаболко на вашиот iPhone 4 или 4s за 29,99 УСД. За жал, комплетот за iPhone 5 и 5s не е достапен преку оваа веб-страница, но пребарувајќи на Интернет можеме лесно да го најдеме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.